Yeniden Refah’tan AKP’ye bir gol daha: Tersine göç

Günlerdir partisinden istifa ettiği konuşulan AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve 24-25-26-27. dönem AKP Urfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Gülpınar’ın adaylığını sosyal medyadan duyurdu.

“BAŞKANIMIZA HOŞGELDİNİZ DİYOR, BAŞARILAR VE HAYIRLI HİZMETLER DİLİYORUZ”

Erbakan, “Cumhurbaşkanı Danışmanı, AK Parti MKYK Üyesi, 24-25-26-27. Dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar, Yeniden Refah Partimize katılarak Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayımız oldu. Başkanımıza hoşgeldiniz diyor, başarılar ve hayırlı hizmetler diliyoruz” ifadelerini kullandı.

TERSİNE GÖÇ

Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 10 Haziran’da AKP’den istifa ederek Yeniden Refah Partisi’ne katılmıştı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Kılıç’ın ardından başlayan süreçte çok sayıda eski AKP’li Yeniden Refah Partisi’ne katılım sağladı.

Son olarak yerel seçimler için ittifak görüşmeleri devam ederken de AKP’den, Yeniden Refah Partisi’ne katılımlar devam ediyor.

AKP’den istifa eden MKYK Üyesi ve eski Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar’ın Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmasının yanı sıra, Eski AKP Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, Yeniden Refah Partisi’nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. 2019 yerel seçiminde MHP’den aday gösterilen Mehmet Ziya Buyankara’nın da YRP’nin Bingöl adayı olduğu açıklandı.

22 Eylül 2023 tarihinde de Ümraniye Belediyesi’nin AKP’li meclis üyeleri Orçun Şekercioğlu, Osman Affan Özkan ve Mehmet Mantar, partilerinden istifa ederek Yeniden Refah Partisi’ne katılım sağladı.

ERBAKAN “ARKADAN KAÇANLAR PARTİSİ” DEMİŞTİ

Milli Görüş’ün merhum lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, 2007 yılında yaptığı bir konuşmada AKP’yi “Arka kapıdan kaçanlar partisi” olarak tanımlamıştı.

AKP’den istifa eden kişilerin yeniden Milli Görüş temsilcilerinden Yeniden Refah Partisi’ne katılması akıllara bu sözü getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx