Sevgi Dolu Eller Binlerce Çocuğu Isıttı

Doğa Koleji t-MBA Liderlik Akademileri geleneksel olarak her sene yaptıkları “Bu Kış Beni Sen Giydir” isimli sosyal sorumluluk projesi ile Türkiye’nin dört bir tarafına dokunarak 5 bin minik kalbi ısıttı. Eğitimde fırsat eşitliği ve sosyal dayanışma prensiplerini benimseyerek binlerce çocuğa umut olmayı hedefleyen öğrenciler, projelerini başından sonuna kadar kendileri yürüttü. Ülkemizin dört bir yanındaki eğitim kurumlarını desteklemek amacıyla gerçekleştirilen sosyal yardım projesi kapsamında, 100 devlet okuluna mont, kazak, pantolon ve bot gönderimi yapıldı.

Projelerine ihtiyaçlı devlet okulu öğrencilerini tespit ederek başlayan öğrenciler, öğrencilerin kıyafet ve ayakkabı bedenlerine göre alım yaptılar. Okullara astıkları afişler ve sosyal medya aracılığı ile projelerini Türkiye’nin dört bir yanına duyuran öğrenciler geniş kitlelere ulaştı. Öğrencilerin bu anlamlı projelerine duyarsız kalmayan binlerce gönüllü öğrenci, veliler ve iş insanları destek verdi.

İhtiyaçlı öğrencileri tespit eden öğrenciler, ülkemizin dört bir yanında görev yapan öğretmenlerin yardım çağrılarına da kayıtsız kalmadı. Manisa, Bingöl, Erzurum, Mersin, Hatay, Sakarya, Siirt ve Batman’dan gelen ihtiyaç talepleri doğrultusunda kıyafet gönderimi gerçekleşti. Hatay ve Kahramanmaraş’ta kurulan Konteyner kentleri unutmayan öğrenciler, Doğa Koleji Hatay ve Kahramanmaraş Kampüsleri ile iletişime geçerek öğrenci ihtiyaç tespiti yaptı ve bölgeye öğrenci sayısı kadar kıyafet gönderimini sağladılar.

Her bir kıyafet, bir öğrencinin özgüvenini artırabilir ve onları başarılarına odaklanmalarına yardımcı olabilir düşüncesiyle hazırladıkları kişiye özel hediye paketlerini özenle okullara gönderen öğrenciler, toplumun birbirine destek olma gücünü bir kez daha ortaya koydular.

Doğa Koleji İcra Kurulu Üyesi Gökhan Alpözü, proje yönetimi sürecinde özenle çalışan tüm öğrencilerini gönülden tebrik ettiklerini belirterek, topluma daha fazla fayda sağlamak ve pozitif bir etki yaratmak adına öğrencilerin sosyal sorumluluk projelerine katılımını teşvik ettiklerini, öğrencilerin liderlik becerilerini geliştirmesine, empati becerisi kazanmasına ve sosyal sorunlara karşı daha duyarlı hale gelmesine olanak sağladıklarını ifade etti. Alpözü, “Öğrencilerimiz proje sürecinde farklı sektörlerden ve topluluklardan iş insanları ile bir araya gelerek iş birliği ve ekip çalışmasını deneyimliyor.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx