Seçil Erzan’dan avukata: İstesem Arda Turan’dan aldığım parayla kaçardım

Yüksek kâr vaadiyle aralarında ünlü futbolcuların da olduğu çok sayıda kişiyi dolandıran Denizbank şube müdürü Seçil Erzan’ı cezaevinde ilk ziyaret eden avukata ulaşıldı. Avukatın aktardığına göre Erzan, kendisine, “Plan yapacak çok vaktim ve enerjim yoktu. Eğer bir planım olsaydı Arda Turan’dan aldığım son parayla kaçardım, kimse de beni bulamazdı” dedi.

Seçil Erzan 11 Nisan’da tutuklanarak Bakırköy Kadın Cezaevi’ne gönderildikten kısa bir süre sonra koğuş arkadaşlarının önerisiyle bulduğu avukatı tarafından ziyaret edildiği ortaya çıktı.

Hürriyet’in ulaştığı avukat, Erzan’la 1 saatten fazla görüştüklerini söyledi.

‘YORGUN VE ŞAŞKIN GÖRÜNÜYORDU’

Avukat, Erzan’ın o görüşmede kendisine söylediklerini ve kendi izlenimlerini şöyle anlattı:

“Üzerinde hâlâ tutuklandığı zamandan kalan kıyafetler vardı. Ayakkabıları şıktı. Yorgun ve şaşkın görünüyordu. Şok halindeydi diyebilirim. Çok dolandırıcılık davasına baktım, tecrübeliyim. Bu kadının profesyonel bir dolandırıcı mantığıyla hareket ettiğini sanmıyorum. Anlattıklarına bakılırsa da bir sarmala girmiş, etrafındakilere para kazandırmış.

ANI KURTARMAYA ÇALILTIĞINI SÖYLEDİ

Tıkanacağı belli olan bu süreci neden devam ettirdiğini sordum. Bana ‘Artık sürecin nerede sona ereceğinin derdinde değildim, anı kurtarmaya çalışıyordum. O kadar kendimi kaybetmiştim ki açığı kapatmak için elimden geleni yaptım. Çarkı döndürmeye o yüzden devam ettim. İlk para aldıklarım da sürekli sıkıştırıyor, para alıyordu. Akrabalarım da dahil. Para yetiştirmeye çalıştım. Plan yapacak çok vaktim ve enerjim yoktu. Eğer bir planım olsaydı Arda Turan’dan aldığım son parayla kaçardım, kimse de beni bulamazdı. Hep sarmalın içindeydim. Sadece bu süreçte üstüm başım, kıyafetim ve diğer gündelik lüksüm vardı. Kendime harcadığım tek para Bozcaada’daki eve harcadığım 500 bin dolar. Gerisi hep sarmalın içinde.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx