Palworld, 5 Milyon Satış Adedini Geçti

Geliştirici Pocket Pair’in açık dünya hayatta kalma oyunu Palworld, 19 Ocak tarihinde piyasaya sürülmesinden bu yana ilk 3 günde PC ve Xbox platformlarında 5 milyonun üzerinde satış gerçekleştirerek önemli bir başarıya imza attı.

Oyunun Xbox sürümü için elimizde herhangi bir oyuncu veya satış rakamı olmasa da Steam’deki PC sürümü şu an için en çok satan oyun olmaya devam ediyor. Ek olarak, an itibarıyla oyunun Steam’deki eş zamanlı kullanıcı sayısı 1,5 milyon oyuncuyu aştı ancak tüm zamanlarda PUBG: Battlgrounds ve Counter-Strike 2 önde yer alıyor.

Tüm bu oyuncuların çevrimiçi olmasıyla birlikte Palworld, sunucu sorunları ve diğer hatalardan da muzdarip olmaya devam ediyor. Bu sabah yayınlanan bir gönderide Pocket Pair, ekibin oyunculardan sorunlar ve hata düzeltmeleri hakkında “50.000’den fazla soru aldığını” ve bu mesajlara yanıt vermede yaşanan gecikmelerden dolayı özür dilediğini söyledi.

Palworld’ün Xbox versiyonu da şu anda PC versiyonunun bazı özelliklerinden yoksun. Bunun nedeni ise Xbox sürümünün güncellenmeden önce Microsoft’un sertifikasyon sürecinden geçmesi gerekliliği olarak açıklanıyor. Xbox sürümünün yeni özellikler ve geliştirmeler açısından bir süreliğine PC/Steam sürümünün gerisinde kalması muhtemel.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx