Konya merkezli tarım makineleri üretim şirketi Abollo, Yobe eyaletinde bir traktör montaj tesisi kurmakla ilgilendiğini Nijerya’dan gelen heyete belirtti

NİJERYALI ÇİFTÇİLERİN İŞİNİ KOLAYLAŞTIRACAK

Tesisin, çiftçiliği eyaletteki çiftçiler için kolay, çekici ve karlı kılmak amacıyla ekimden hasada kadar tarım için gerekli tüm aksesuar ve ekipmanlarla birlikte traktörleri bir araya getireceğini söyledi.

Tevfik, şirketin ülkenin topoğrafyası ve iklimi ile Kuzeydoğu geneline uygun ekipmanlar üreteceğinin güvencesini verdi.


60’DAN FAZLA ÜLKEYE İHRACAT YAPIYOR
CEO, şirketin 40 yıldır varlığını sürdürdüğünü ve 60’tan fazla ülkeye uygun ekipmanlar ürettiğini söyledi. Tevfik Gümüş şöyle konuştu;
“Ekimden hasada kadar tarımsal zorluklara çözümler sunuyoruz. Şirket ayrıca toprak hazırlama ve test etme, eğitim ve ekipman üzerinde de çalışıyor.Şirketimiz, size ve yakınınızdaki diğer eyaletlere hizmet vermek üzere eyaletinizde bir tesis tasarlamak, üretmek ve kurmak için eyaletinizle ortak olmaya çok isteklidir” dedi.


Eyaletin Vali Buni, yönetiminin özel yatırımcılara ortak olmaya ve şirkete ve diğer yatırımcılara gerekli teşvikleri sağlamaya hazır olduğuna dair güvence verdi.Yobe eyalet hükümetinin gıda güvenliği ve yeterliliğini sağlamak için tarımsal üretimi iyileştirmeye kararlı olduğunu söyledi.

GIDA KITLIĞIYLA MÜCADELE ETMEYE KARARLIYIZ

Yobe eyaleti valisi Buni ise “Ekonomimizi canlandırmak için sulama yoluyla tarımı geliştirmeye, gıda kıtlığıyla ve işsizlikle mücadele etmeye kararlıyız” dedi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir