İmamoğlu’ndan İdris Şahin’e: Bu arkadaş öyle yanlış bir laf etti ki

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin’in, Artı TV’de katıldığı bir yayında seçime yönelik kullandığı ifadelere İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan tepki geldi.

İdris Şahin katıldığı programda Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilk turda kazanamayacağını Millet İttifakı ortaklarının da bildiğini belirterek şöyle demişti:

“Yaptırmış olduğunuz anketlerde ilk turda Kemal Bey ipi göğüslüyor diye bir sonuç yoktu. Bunu Cumhuriyet Halk Partili dostlarımız da biliyor Millet İttifakı’nın tüm bileşenlerinin de önünde mevcut anketler vardı ama son bir haftalık özellikle mitinglerden kaynaklı olan hava, çarşıya pazara gittiğiniz zaman muazzam bir şekilde değişim iradesi yansıtılıyordu ve bu olumlu havadan etkilenerek sanki ilk turda bu iş bitecekmiş gibi bir algı satın alındı. Bu son derece yanlıştı. Oysa herkesin elinde somut verilerle bu ikinci tura kalan bir seçimdi. Hemen seçim sonuçları açıklanır açıklanmaz, ben de CHP Genel Merkezi’ndeydim. Saat 8-8.15 itibariyle üç aşağı beş yukarı sonuçlar belliydi.”

Sözcü TV’de Alişer Delek’in sunduğu Liderler Özel programında Serap Belovacıklı, Uğur Dündar ve İsmail Saymaz’ın sorularını yanıtlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Şahin’in seçim gecesi erken saatlerde sonucun belli olduğunu ileri sürmesine şöyle yanıt verdi:

“Bu arkadaş o kadar yanlış bir laf etti ki. Ben açıklama yapıyorum. Yüzde 20 veri ekranı benim önümde. Hatta Türkiye Gönüllüleri’nin de ekranı önümde. O anda herhalde kendisi eski anketleri mi karıştırıyordu ne yapıyordu anlamış değilim. Ne söylediği doğru, ne zamanı doğru, ne ittifak ruhuna uyar. Bi önce bunları ölçsün biçsin öyle konuşsun.” (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*