Honor Magic 6 Lite özellikleri netleşti

Honor, yakın zamanda Magic 6 serisinin Snapdragon 8 Gen 3 ile güçlendirileceğini açıkladı. Şimdi ise Google Play Desteklenen Cihaz Listesi’nde Honor Magic 6 Lite adında yeni bir cihaz gözüktü. Cihaz, ALI-NX1 model numarasıyla listelendi. Bu model numarası, yakın zamanda duyurulan Honor X9b ile aynı. Bu, iki telefonun temelde aynı olduğuna ve sadece markalarının farklı olduğuna işaret ediyor.

Honor’un X serisini Avrupa’da Magic serisi olarak yeniden markalamaya yönelik bir geçmişi var. Örneğin, Magic 5 Lite’ın Avrupa’daki karşılığı Honor X9a ve Magic 4 Lite’ın karşılığı Honor X9’dur. Bu bilgilere dayanarak X9b’nin Avrupa’da Magic 6 Lite olarak satışa sunulacağı düşünülüyor.

Honor Magic 6 Lite özellikleri netleşti

X9b’nin özelliklerine göz atacak olursak; cihaz sadece 185 gram ağırlığında ve 7,98 mm inceliğindedir. 6,78 inç büyüklüğünde AMOLED bir ekrana sahip ve bu ekran 1.5K çözünürlükte ve 19.9:9 ekran oranında. Cihaz, Snapdragon 6 Gen 1 yonga seti tarafından destekleniyor. İki farklı RAM seçeneğiyle geliyor: 8 GB ve 12 GB. Her iki versiyon da 256 GB dahili depolama alanına sahip. Telefon kutusundan, Magic OS 7.2 tabanlı Android 13 işletim sistemiyle çıkıyor. Batarya kapasitesi 5,800mAh ve 35W hızlı şarj desteği bulunuyor.

Arka tarafta büyük bir dairesel kamera adası bulunuyor. Ana kamera 108MP, ultra geniş açılı lens 5MP ve makro kamera 2MP çözünürlüğünde. Ön tarafta ise 16MP çözünürlüğünde bir kamera bulunuyor. Cihazda ayrıca çift SIM, 5G, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.1, GPS, NFC, USB-C portu ve 3,5mm ses jakı gibi özellikler de yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx