Halil Dervişoğlu transferinin perde arkası

Beşiktaş ile anlaşan Halil Dervişoğlu, Galatasaray’a imza attı. 23 yaşındaki oyuncunun transferinde perde arkasında neler yaşandı?

Beşiktaş ile imza aşamasına gelen Halil Dervişoğlu, dün Galatasaray ile 4 yıllık sözleşme imzaladı. Sarı kırmızılılar, 23 yaşındaki golcü için Brentford’a 500 bin Euro bonservis bedeli ödeyecek.

Transferin perde arkasında neler yaşandı?

Hürriyet gazetesi, Halil Dervişoğlu transferinin perde arkasını aktardı.

Halil Dervişoğlu’nu ilk önce Beşiktaş ile anlaşmaya vardı. Beşiktaş, Brentford ile 2 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında anlaşma sağlarken, Halil yıllık 1 milyon Euro istedi. Siyah beyazlılar ise, “800 bin Euro’nun şu anki TL karşılığı üzerinden 3 yıllık anlaşma yapalım” teklifinde bulundu. 23 yaşındaki golcü, “Ben 2 yıl önce Galatasaray’la 1 milyon Euro’nun TL karşılığı üzerinden anlaşma yaptım, sezon sonu çok kaybım oldu. Her sezonun sonunda ciddi zam isterim” dedi. Bunun üzerine Beşiktaş ve Halil Dervişoğlu maaş pazarlığına başladı, ancak iki taraf anlaşamadı ve Galatasaray transfere dahil oldu.

Aslan, milli futbolcuya yıllık 500 bin Euro teklif etti. Bunu öğrenen siyah beyazlı yöneticiler bu kez her sezon güncel kura göre 800 bin Euro karşılığı TL ödemeyi önerdi. Halil’in babası Muzaffer Dervişoğlu’nun gönlü ise taraftarı olduğu Galatasaray’da idi. Baba Dervişoğlu, önceki gün birkaç kez Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur’u telefonla aradı ancak ulaşamadı.

Erden Timur’a ulaşamayan Halil Dervişoğlu, Beşiktaş Sportif Direktörü Ceyhun Kazancı’yı arayıp “Teklifinizi kabul ediyorum, uçak bileti gönderin, imza için geleceğim” dedi. Bu görüşmenin ardından Muzaffer Dervişoğlu, Erden Timur ile görüşme gerçekleştirdi ve Galatasaray’ın teklifinin geçerli olduğunu öğrendi. Baba Dervişoğlu, Galatasaray’ın teklifini kabul etti ve Halil Dervişoğlu, sarı kırmızılılar ile anlaştı. Galatasaray ile anlaşan Halil Dervişoğlu, Beşiktaşlı yöneticilerin çağrılarına cevap vermedi ve telefonunu kapattı.

Beşiktaş Sportif Direktörü Ceyhun Kazancı, önceki akşam kendileriyle prensipte anlaşmasına rağmen, daha sonra Galatasaray’a transfer olmayı tercih eden Halil Dervişoğlu ile ilgili şunları söyledi: “Kendisiyle her konuda anlaşmıştık. ‘Protokolü imzalatalım ve hangi forma numarasını istersin’ diye sormuşken ‘acil bir işim var’ diyerek telefonu kapattı. Geceden beri ulaşamıyorduk ki acil işinin Galatasaray ile sözleşme imzalamak olduğunu öğrendik.”

ŞENOL GÜNEŞ’İN AÇIKLAMASI ETKİLİ OLDU

Şenol Güneş düzenlenen basın toplantısında sorulan Halil Dervişoğlu transferi hakkında, “Halil, kulübüne Beşiktaş ismini kullanıp arkasından pazarlık yaparsa doğru olmaz. Beşiktaş talep etti onu oradan. Güvenim sarsılırsa soğuk bakarım” ifadelerini kullanmıştı.

Halil Dervişoğlu’nun Beşiktaş’a gitmemesinde Şenol Güneş’in bu açıklaması etkili oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx