Glastonbury’de gizemli bir grup… Kimse tanımıyor

Glastonbury Festivali için geri sayım başladı. Bu yıl festivalde adeta yıldızlar geçidi yaşanacak. Arctic Monkeys, Guns N’ Roses, Blondie, Lana Del Rey, Manic Street Preachers, Lil Nas X, Elton John, Fat Boy Slim gibi isimler festivalde sahne alırken programda yer alan bir isim hayranlar arasında merak konusu oldu.

Glastonbury Festivali 2023’te meşhur piramit sahnede cuma günü çalacak olan bir sanatçının adı daha önce hiç duyulmadı.

Hatta The ChurnUps isimli grubun dijital dünyada da izine rastlanamadı, böyle bilinmeyen bir grubun bu ikonik sahnede yer alacak olması da hayranların dikkatini çekti.

Festival takipçilerinin bir kısmı bu grubun Rock grubu Pulp olduğunu düşünüyor.

Bir hayran şöyle yazdı: “Yani Glasto programındaki The ChurnUps’ın Pulp olduğunu tahmin ediyorum.”

Bir başkası ise “ChurnUps hakkında bir fikriniz var mı? Royal Blood ve Texas arasında Pyramid’de 3. sırada, ancak onları hiç duymadım” diye yazdı.

PULP OLABİLİR Mİ?

Pulp en son Glastonbury 2011’de sahne aldı. Grubun, festivalde yeniden görünme olasılığı ise Jarvis Cocker’ın 2022’de Glastonbury Festivali’nde solo çalmasıyla başladı. Ancak grubun basçısı Steve Mackey, grubun yeniden bir araya gelmesine katılmayacağını söyleyerek hayranları üzmüştü.

Bu haberden sadece beş ay sonra ise Mackey, mart ayında 12 hafta hastanede kaldıktan sonra hayatını kaybetti ve hem müzik dünyasını hem de müzikseverleri hüzne boğdu.

Grup ilk olarak 1978’de 15 yaşındaki Jarvis Cocker ve 14 yaşındaki Peter Dalton tarafından, ardından kurulmuştu. 1989’da da Mackey gruba katıldı.

Şimdi hem Pulp hayranları hem de festival takipçileri 21-25 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek festivali heyecanla bekliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*