Gazze’ye Sızma Girişimi… Hamas, İsrail Tankını İmha Etti!

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas, Gazze Şeridi’ndeki Han Yunus’ta bir İsrail tankı ve 2 buldozerini imha ettiğini duyurdu. Saldırıda 1 İsrail askeri öldü.

KASSAM TUGAYLARI VE İSRAİL GÜÇLERİ ARASINDA ÇATIŞMA

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, yaptığı yazılı açıklamada, Gazze’nin güneyindeki Han Yunus şehrinin doğusunda İsrail güçleri ile çatışmaya girildiğini belirtti.

İSRAİL ORDUSUNA AİT İKİ BULDOZER VE BİR TANKI İMHA ETTİLER

“Kassam savaşçılarının”, zırhlı bir İsrail birliğini, Han Yunus’un doğusundaki sınır çitinden birkaç metre içeri geçtikten sonra “çetin bir pusuya düşürdüğü” kaydedilen açıklamada, “Mücahidler, içeri sızan güçle çatıştı, iki buldozer ve bir tankı imha etti. (İsrail ordusuna bağlı) Birliği geri çekilmeye zorladı ve üslerine güvenli bir şekilde geri döndü.” ifadelerine yer verildi. Olayda 1 İsrail askeri öldü.

İSRAİL YERLEŞİMLERİNE ROKETLER ATILDI, 1 İSRAİLLİ AĞIR YARALI

Öte yandan, sınırda çatışmaların yaşandığı sıralarda Gazze’den İsrail içine roketler fırlatıldı. Gazze sınırındaki İsrail yerleşimlerinden Netivot’a atılan bir roket nedeniyle bir İsrailli yaralandı. İsrail acil yardım servisi Kızıl Davud Yıldızından yapılan açıklamada, Netivot yerleşimindeki roket saldırısında 60 yaşlarında bir erkeğin şarapnel isabet etmesi sonucu ağır yaralandığı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx