Bitcoin Alın Diyen Analistten Korkutan Açıklama

Crypto Banter YouTube kanalının sunucusu Annii, Bitcoin BTC’nin fiyatına ilişkin kayda değer bir tahminde bulundu. Analizine göre, Bitcoin’in 21.700 dolara kadar bir düşüş yaşayabileceğini öngörüyor. Bu öngörü, Bitcoin’in bir önceki boğa piyasasındaki destek seviyelerini yeniden oluşturamamasının ardından geliyor.

Bitcoin BTC’nin son dönemdeki davranışının analizi

Yakın zamanda yayınlanan bir videoda Annii bir konuya bakıyor. BTC/USD haftalık grafiğinde belirginleşen, gelişmekte olan bir düşüş eğilimini inceliyor. Analizinde, Bitcoin fiyatının kritik üstel hareketli ortalamaların (EMA’lar) altına inme belirtileri gösterdiğini vurguluyor. Annii, görüşlerini elde etmek için 10, 20, 50, 200 ve 800 dahil çeşitli dönemlerin EMA’larını kullanıyor.

Haftalık grafikte ayı sinyallerine vurgu da var. Annii’nin EMA analizi, Bitcoin BTC’nin şu anda kendisini düşüş bölgesinde bulduğunun altını çiziyor. Bitcoin’in fiyatı, 2023’ün başından bu yana sergilediği görece yükseliş performansına rağmen, şu anda haftalık grafikte çizilen tüm EMA’ların altında yer alıyor. Ayrıca Annii, düşüş eğilimini güçlendiren belirgin bir formasyon tanımlıyor. Geçtiğimiz altı hafta boyunca Bitcoin, birden fazla EMA’nın yakınsama bölgesini defalarca test etti. Diğer taraftan sürekli olarak bunların üzerinde bir kapanış elde edemedi.

Ayı hedefi belirleme

Yerleşik düşüş eğilimi ışığında Annii, haftalık grafikte henüz tamamen iyileşmemiş olan belirli bir yükseliş mumuna işaret ediyor. Bu yükseliş mumu, bu yılın Mart ayı ortasındaki Bitcoin BTC rallisine kadar uzanıyor.

Devam eden geri çekilme, bu yükselişten elde edilen kazançların yaklaşık %50’sini geri aldı. Sonuç olarak Annii, bu mumun tabanı etrafında 21.700 dolar seviyesinde bir düşüş fiyat hedefi belirledi. Birbirine yaklaşan EMA’ların üzerindeki potansiyel bir hareketin düşüş hipotezini çürüteceğini belirtmek gerekiyor. Ayrıca daha yüksek Bitcoin BTC fiyatlarının önünü açabileceğini de vurgulayalım.

Güncel Bitcoin durumu

TradingView verilerine göre, Bitcoin yazı yazıldığı sırada 26.247 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in fiyatı Mart sonundan bu yana yatay bir seyir izleyerek 24.800 dolar ve 31.804dolar aralığında salınıyor. Annii’nin görüşleri Bitcoin fiyatının gelişen dinamiklerine ışık tutuyor. Diğer taraftan kripto meraklıları ve kripto piyasasının kıvrımlarında gezinmek isteyen yatırımcılar için değerli bir perspektif sunuyor.

Bitcoin için önümüzdeki günlerin neler getireceğini kestirmek gerçekten de çok zor. Ancak piyasada bir döngünün olduğunu belirten vurgular var. Bu nedenle özellikle ayı piyasasının yaklaştığına dair işaretler var. İyimserliğin yanında özellikle yatırımcılar için bir birikim aşamasının olduğunu belirten yorumlar da söz konusu. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere piyasa şimdlik bir yanlamasına hareket modunda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx