Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu, Kuyucak Pazarı’nda Üreticilerle Buluştu

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Kuyucak Pazarı’nda vatandaşlarla bir araya geldi.

Başkan Çerçioğlu, ziyaretleri kapsamında son olarak Kuyucak Pazarı’nda esnaf ve vatandaşla buluştu. Pazar ziyaretinde Çerçioğlu’na CHP Kuyucak Belediye Başkan Adayı Uğur Doğanca eşlik etti.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerine verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden Kuyucaklı üreticiler, girdi maliyetlerinden dolayı uzun zamandır üretim yapmakta zorlandıklarını belirtti. Çok zor bir yıl geçirdiğini ifade eden bir portakal üreticisi, portakal ağaçlarını kesmeyi düşündüklerini söyledi.

Ispanak üretimi yapan bir kadın üretici ise sadece son 10 günde akaryakıta gelen yüksek zamların bile pazardaki fiyatları yarı yarıya artırdığının altını çizdi. Zor şartlarda üretim yaptıkların belirten üretici, vatandaşların birçoğunun fiyat sorup alışveriş yapamadığını vurguladı.

Üreticilerin sorunlarını çok iyi bildiklerini belirten Çerçioğlu ise en gurur duydukları hizmetlerinin sosyal belediyeciliği tam anlamıyla uygulamak olduğunu kaydetti. Üreticilere destek vermeye devam ettiklerini belirten Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin tarlada kalan her ürünün alıcısı olduğunu dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx