Yılın Kişisi Seçilen Taylor Swift’in Bir Dakikada Kazandığı Dolar Miktarını TL’ye Çevirmek İstemeyeceksiniz

Dünyayı kasıp kavuran Taylor Swift, bu sene TIME tarafından ‘Yılın Kişisi’ seçildi. Aynı zamanda Forbes’in ‘Dünyanın En Güçlü Kadınları’ Listesi’nde de yer alan ünlü isim, 1.1 milyar dolar net servetiyle milyarderler arasında. Peki Taylor Swift’in bir dakikada kazandığı ücret ne kadar?

Kaynak: https://www.haberturk.com/taylor-swif…

2023’ün Taylor Swift’in yılı olduğu, TIME tarafından ‘Yılın Kişisi’ seçilmesiyle kanıtlanmış oldu.

Taylor Swift’in ‘Yılın Kişisi’ adayları arasında yer almasıyla, çoğu kişi ünlü ismin bu senenin ismi olacağını tahmin etmişti. Derken tahminlerimizde yanılmadık, TIME, Taylor Swift’i ‘Yılın Kişisi’ seçti.

Kimileri bu kararı eleştirse de, Taylor Swift’in yıl boyunca elde ettiği başarıların pek de azımsanacak bir yanı yok.

Öyle ki Eras Tour ile birçok ülkeyi ziyaret eden ünlü isim, yalnızca ABD’de 66 konsere imza attı. Milyonlarca kişinin biletlerini adeta kapış kapış aldığı Taylor Swift, yaklaşık 850 milyon dolar hasılat elde etti.

Taylor Swift’in konser verdiği yerlerde otellere, restoranlara resmen bir ‘can’ geldi.

Perakende sektörünü de hareketlendiren Taylor Swift, ABD’nin ekonomisine oldukça büyük bir katkıda bulundu. Tabii bu süreçte turnesinde kendisine eşlik eden kamyon şoförlerine bile bir kıyak geçmeyi ihmal etmemişti.

Swfit’in başarısı yalnızca finansal konularla sınırlı kalmadı elbette.

Bugüne kadar birçok prestijli ödüle layık görülen isim, 2023’ün en çok dinlenen sanatçısı oldu.

Spotify’da dünyanın en çok dinlenen ismi olan Taylor Swift’in bu başarısı, bir üniversitenin de ders konusu olmuştu. Öyle ki yalnızca ünlü ismin hayatındaki gelişmeleri yakından takip edecek bir magazin yazarı ilanı bile açılmıştı…

Taylor Swift, Ekim ayında ise milyarder ünlüler kervanına katıldı.

Servetini 1 milyarın üzerine taşıyan ünlü isim, Rihanna ve Jay-Z gibi dünyaca ünlü isimlerin arasındaki yerini aldı. Üstelik 2024 yılında turnenin çok daha fazla ülkeye ulaşmasıyla, bu rakamın da artması bekleniyor.

Peki servetini 385 milyon dolarla yüzde 52 oranında artıran Taylor Swift, bir dakika ne kadar kazanıyor dersiniz?

Habertürk’ün haberine göre Taylor Swift’in serveti toplam 1 milyar 125 milyon dolar. Bu hesaba göre ise, ünlü ismin 2023 yılında bir dakikada 780 dolar kazandığı ortaya çıkıyor. 

Bugünkü kurla tam 22.605 TL.

Taylor Swift’in serveti ise Süper Lig’deki 18 takımın futbolcularının toplam piyasa değerine eşit!

Habertürk tarafından yayınlanan bu habere göre, Taylor Swift sahip olduğu servetle bir ‘lig’ sahibi olabilir. 

Swift’in serveti ayrıca, en çok Şampiyonlar Ligi kupasını kazanan ‘Real Madrid’in futbolcuların toplam piyasa değerine ve Doha’daki 44.089 kapasiteli Stadyum 974’ün maliyetine eşit. 

Kısacası, Taylor Swift bir futbol takımı kuracak olsa, Real Madrid’in toplam piyasa değeri 1 milyar doları aşan ’33 oyuncusunu’ aynı anda transfer edebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir