Vincenzo Montella’dan hakeme reaksiyon: Anlamakta zorluk çekiyorum

Adana Demirspor Teknik Yöneticisi Vincenzo Montella, Fenerbahçe maçının akabinde yaptığı açıklamada hakem Abdülkadir Bitigen’e reaksiyon gösterdi.

Spor Toto Muhteşem Lig’in 3. haftasında Adana Demirspor deplasmanda Fenerbahçe’ye 4-2 mağlup oldu. Maçın akabinde basın toplantısında konuşan Adana Demirspor Teknik Yöneticisi Vincenzo Montella, müsabakanın hakemi Abdülkadir Bitigen’in kararlarını eleştirdi.

Vincenzo Montella kadro ruhunu yansıttıkları için oyuncularını tebrik ederek, şu değerlendirmelerde bulundu:

“3-0 geriye düşmemize karşın beraberliğe yaklaştık. İkinci yarı birtakım olaylar yaşandı ve maçın gidişatını değiştirdi. Grup ruhunu yansıttığımız için gurur duyuyorum. Genel olarak oyunun başlangıcında Fenerbahçe 3 kişiyi artta bırakıyordu, bunu ön görmüştük. Ona nazaran de hazırlanmıştık. Biz birinci yarı düzgün oynadığımızı düşünüyorum. Yalnızca kısım bölüm olaylar yaşandı, anlamakta zorluk çekiyorum. Verdikleri penaltıda Valencia’nın gövdesinin üstüne bacağını çıkarmış. Olağanda onun faulü vardı, onu anlamadım penaltı verdiler. Bizim lehimize olacak penaltı var. Henry’e yapılan faulde ofsayt yoktu. Bütün bunlar birikince gerginlik oluşuyor oyuncularda ve maç farklı tarafa gidiyor. Bunu bu türlü yaşayınca istemediğimiz bir sonuç çıkıyor. Bilhassa birinci yarıda Szalai’nin sarı kart görmesi gerekiyordu. Sarı kartı verse kırmızı kart yiyecekti ve birinci yarıda da kart idaresini anlamakta zahmet çektim. Hiç faul yapmadan 4 tane sarı kart gördük. Balotelli’nin yokluğunu hissetmedik. Dyzuba hazır bir vaziyette geldi. Birkaç gün evvelden Balotelli’nin sakatlığı vardı. O yüzden Dyzuba ile başlamak zorunda kaldık.”

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.