TKDF’den ‘Altılı Masa’ çeşidi: Birinci ziyaret CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu’na

ANKARA – Türkiye Bayan Dernekleri Federasyonu (TKDF) Lideri Canan Güllü ve idare şurası üyeleri, kamuoyunda ‘altılı masa’ olarak bilinen altı siyasi partinin genel liderlerine ziyarette bulunuyor.

Federasyon temsilcileri, bayan siyasetlerinin gözden geçirilmesi konusundaki savunuculuk toplantıları kapsamında birinci olarak CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.

TKDF, CHP’NİN MİTİNGİNE DAYANAK VERECEK

Toplantıda ‘altılı masa’nın artan yoksullukla bayan emeği ve bayanın işgücüne iştiraki başta olmak üzere bayan ve eşitlik siyasetleri kapsamındaki somut teklifleri değerlendirildi. Seyahat Davası ve CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezanın da ele alındığı toplantıda TKDF, 21 Mayıs’ta gerçekleştirilecek mitinge dayanak vereceğini açıkladı.

‘SOMUT BAYAN VE EŞİTLİK SİYASETLERİ KAMUOYUNA SUNULSUN’

CHP başkanı ile yapılan toplantı sonrası açıklama yapan TKDF, şu açıklamayı yaptı:

“Bu toplantı vesilesiyle, muhalefet partilerinin diyalog süreçlerinde bayan ve eşitlik siyasetlerinin ilgili bayan örgütleriyle görüşmeler sonucunda hazırlanması ve somut teklifler olarak kamuoyuna sunulması gerektiğini tekrar hatırlatıyoruz. Muhalefet partileri toplumsal cinsiyet eşitsizliğini, bayana yönelik şiddeti, bayan kırımını, bayan yoksulluğunu, bayanın emek sömürüsünü ve gün geçtikçe derinleşen bayan yoksulluğunu oy potansiyeli olan telaffuz alanları olarak görmekten vazgeçmeli, somut ve demokratik tahlil tekliflerini kamuoyu ile paylaşmalıdır; çünkü siyasi partilerin seçimlerde artan sayıda bayan aday göstermelerinden çok daha acil ve çok boyutlu tahlillere muhtaçlığımız var.” (DUVAR)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.