Tanju Özcan’dan Akşener’e dikkat çeken Cumhurbaşkanı adayı önerisi

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, “Ey büyük insan Atatürk, Mustafa Kemal Paşa. Bizleri affet fakat kelam olsun, sana yemin olsun; bu ülkenin insanlarını senin üzere, bir ortada, bir arada, birbirine düşürmeden daima birlikte tutacağımıza kelam veriyorum.” dedi. Öte yandan Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan, Akşener’den dikkat çeken bir talepte bulundu.

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Bolu Belediyesi yeni itfaiye binası açılış merasimine katıldı. Akşener, açılış öncesi kentte coşkuyla karşılandı.

“AKLINIZIN BİR KÖŞESİNDE BULUNSUN SAYIN GENEL BAŞKANIM”

Açılış programında konuşan Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan, cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili Akşener’e davette bulunarak, “Masada isimleri konuşmaya başlayacaksınız. Toplu olarak bekliyoruz. Bolu’da bir kardeşiniz var. Diploması da var. 8 yıllık devlet tecrübesi var. Girdiği son meclis seçimlerinin hepsini kazanmış, muvaffakiyet hikayesi de var. Aklınızın bir köşesinde bulunsun sayın genel başkanım” dedi.

“ÇALMADILAR, ÇALDIRMADILAR, İSRAF ETMEDİLER”

Akşener ise yaptığı konuşmada, Millet İttifakı belediye liderlerinden çok şad olduğunu belirterek şunları söyledi;

*Çalmadılar, çaldırmadılar, israf etmediler. Elde ettikleri her bir kuruşu da bu türlü hizmet binalarıyla somut hizmete, hem de kaybolan toplumsal devlet anlayışının yanına toplumsal belediyeciliği koydular.

*Hem ısınma parası veren, hem besin yardımı yapan, hem o insanlara dokunan bir toplumsal belediyecilik anlayışını bu ülkeye getirdiler. Benim için fakirin durumu çok kıymetli. O nedenle her birinize başka farklı teşekkür ediyorum.

*İsrafı da kestiler. İsraftan kesilen her şeyi size, milletimize harcadılar. Lakin davul zurnayla yapmadılar. Fakiri, muhtaçlık sahibini incitmeden, kolileri omuzlarına atıp, davul zurnayla, fotoğraflarla yapmadan bir çalışma yaptılar. Bunu çok kıymetli buluyorum.

“13. CUMHURBAŞKANI BİZİM GÖSTERDİĞİMİZ ADAY OLACAK”

*Yarın Millet İttifakı ya da altılı masa ismini ne söylersek söyleyelim, inşallah 13. cumhurbaşkanı bizim gösterdiğimiz aday olacak ben ona inanıyorum. Ve hem o seçilen cumhurbaşkanının hem de ortaya çıkan iktidarın tıpkı belediyelerimizde ortaya konan o iradeyi, çalışmayı o sadeliği ve o toplumsal devlet olma anlayışını devam ettireceğini, hatta toplumsal hak kavramı üzerinden devletin yapması gereken yardımları… bir devlet bir insanı aç ve açıkta bırakamaz.

*Görevidir o devletin. Bunu yaparken de imkan sahibi olan insanların vergilerinden alır, imkan sahibi olmayana verir. Onu vilayet liderlerinin, ilçe liderlerinin, mahalle temsilcilerinin talimatıyla, yol göstermesiyle değil, kaymakamın, valinin, muhtarın tespitleriyle o toplumsal hak denilen hakkın yerine ulaşmasını sağlar.

*Bu lütuf değil haktır. Bu hakkın nasıl organize edildiğini belediyelerimiz somut olarak ortaya koydular.

“BUNU UNUTMAYACAĞIM TANJU BAŞKAN”

“Tanju lider ile bir geçmişimiz var.” diyen Akşener, “Ben meclis lider vekiliydim kendisi de kâtip üyeydi ve birlikte çalıştık uzunca bir vakit. Hasebiyle Bolu için çarpan kalbini bilirim. Bolulular için hayallerini bilirim. Lakin vitesi yükseltmiş gördüm. Artık iki şey talep etti. Biri, masada dedi ki ‘Meral abla benim adımı unutma’, herkesi komaya sokayım, unutmayacağım. Fakat ikinci kıymetli ileti, Nureddin Nebati problemi. Diyor ki ‘gözünde ışıltı olan ağabeyden çok daha güzel iktisat yönetirim.’ Gerçek mu anlamışım? Bunu unutmayacağım Tanju Lider. Bunlar tamam, alındı konuldu.” tabirlerini kullandı.

“ZAMAN VAKİT HAKSIZ HÜCUMLARA, HAKSIZ TENKİTLERE UĞRADINIZ”

Sığınmacı sorununa de değinen Akşener şöyle konuştu:

*Sığınmacı problemi kıymetli bir sıkıntı. İşaret etmekte haklısınız, gündeme getirmekte haklısınız. Türkiye’de bu durumu duyurma konusunda en kıymetli sesi çıkaran siz oldunuz. Vakit zaman haksız taarruzlara, haksız tenkitlere uğradınız. Ben sizin insanı yanınızı bilirim. Dolaysıyla yapmak istediniz, nereye dikkat çekmek istediğini bilen anlayan bir beşerim.

*Adına Ulusal Göç Doktrini dediğimiz, 3 yıl içerisinde Türkiye’de bütün sığınmacıların memleketlerine gönderilmesini planlayan, bunun için AB, Amerika, Rusya ve Esad dahil olmak üzere herkesin masaya oturduğu, bu yükü yalnızca Türkiye’nin çekmeyeceği bir planı, programı paylaştık. Sizlerin de geri bildirimi olursa bunun güncellemeleri devam edecek.

ATATÜRK’Ü HATIRLATTI

Törenden evvel bandonun Atatürk’ün en çok sevdiği müziklerden biri olan ‘Selanik Türküsü’nü çaldığını hatırlatan Akşener, şunları ekledi:

*Ben Rumeli göçmeni bir ailenin kızıyım. Evlad-ı Fatihan derler bize. Bizim ailenin bütün bayanları bu türküyü söylerdi. Her biri de çocukluğundan beri ağlayarak söylerdi. O günün Türkiye’sini o günün Türk Milletini, o günün Balkanlar’ını, o günün Rumeli’sini en yeterli formda anlatan bir müzik.

*Bilir misiniz bunu Atatürk kendi söylermiş ve ağlayarak söylermiş. Bizlere Rumeli’sinden Anadolu’suna, bir ruhu bırakan, bu Cumhuriyeti kuran ve bu Cumhuriyeti bizlere emanet eden, hiçbir vatandaşını ayırt etmeyen, zenginine yoksuluna bakan, yoksulunu kollayan, demokrasiyi maksat seçmiş o beşere bu kadar hakaret edilirken, onunla bu kadar uğraş edilirken, ona bu kadar haksızlık edilirken vakit zaman kendime soruyorum ‘Ey Meral Akşener üzerine düşeni yerine getirebildin mi?.”

*Ey büyük insan Atatürk, Mustafa Kemal Paşa, bizleri affet lakin kelam olsun, sana yemin olsun, bu ülkenin insanlarını senin üzere, bir ortada, birlikte, birbirine düşürmeden daima birlikte tutacağımıza kelam veriyorum. Manevi huzurunda hürmetle, sevgiyle, hürmetle eğiliyorum.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.