Son dakika: Kız Kardeşim projesi nedir? Kız Kardeşim Net giriş! Kız Kardeşlerim hibe projesi nasıl başvurulur?

Son dakika: Kız Kardeşim projesi nedir? Kız Kardeşim Net giriş! Kız Kardeşlerim hibe projesi nasıl başvurulur?

Kız Kardeşim Hibe programının detayları merak ediliyor. Hibe Programı kapsamında, Türkiye’nin 81 ilinden seçilen ve yeme-içme sektöründe yer alan 30 girişimci kadının desteklenmesi, ürettikleri lezzetlerin tanıtılması, görünürlük faaliyetlerinin ön plana çıkarılması ve sosyoekonomik konumlarının güçlenmesine katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

Coca-Cola Vakfı’nın desteklediği Kız Kardeşim Projesi, hayallerinin peşinden giden girişimci kadınların yanında.
Sen de potansiyelini keşfetmek istiyorsan

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk, konuşmasında hibe kazanan kadın girişimciler ile bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Biliyoruz ki; ülkelerin kalkınması kadın emeğinin ekonomiye yansıması ile mümkündür. Kadının işgücüne katılımı ekonomik ve sosyal yaşamın sürdürülebilirliği açısından bir gerekliliktir. Bir başka deyişle ekonomide ve sosyal yaşamda sürdürülebilir kalkınmanın sağlanması, nüfusunun yarısını oluşturan kadınların yaşamın tüm alanlarına aktif katılımları ile mümkündür. Kadınların bölgesel ekonomik kalkınmada etkin rol almalarını sağlayan, ekonomik hayata katılımı konusunda gerekli bilgi ve becerilerle donatan, toplumsal ve ekonomik konumları güçlendiren “Kız Kardeşim Hibe Programı” bizler için çok önemli ve kıymetli. 2019 yılında 27 ilden 11 girişimci kadına 275.000TL, 2021 yılında ise 29 girişimci kadına 25.000TL ve 1 girişimci kadına 40.000 TL jüri özel ödülüyle toplamda 765.000 TL’lik iş geliştirme hibesi verildi. Kız Kardeşim Projesi kapsamında 2019 ve 2021 yılları içerisinde gerçekleştirdiğimiz hibe programı sonrasında, hibe kazananları ve o illerdeki TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlarını bir araya getirdiğimiz network buluşmalarının ilkini bugün hayata geçiriyoruz.  Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Düzce,  Elazığ, Erzurum, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kayseri Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mersin, Muğla, Nevşehir, Ordu, Sinop, Şanlıurfa, Tunceli ilinden projeye katılıp hibe kazanan kadın girişimcilerimizi canı gönülden kutluyorum.  Değerli İl Başkanlarım hibe kazanan kadın girişimciler ile yakın temasta olmanız, onlara mentorluk yapmanız bizler için çok kıymetli.  Sizlerden onlara idari yönetim, müşteri ilişkileri, teşvikler ve krediler, iletişim ve pazarlama faaliyetleri konusunda rehberlik yapmanızı rica ediyorum” dedi. Daha sonra hibe programı kapsamında 26 farklı ilde hibe kazanan kadınların ve o illerde bulunan Kadın Girişimciler Kurulu başkanlarının tanıtıldığı sunum gerçekleştirildi.

Coca-Cola Vakfı’nın desteklediği Kız Kardeşim Projesi, hayallerinin peşinden giden girişimci kadınların yanında.
Sen de potansiyelini keşfetmek istiyorsan

https://www.cnnturk.com/ekonomi/kiz-kardesim-hibe-programi-basvurulari-basladi-765-000-tllik-is-gelistirme-hibesiyle-30-girisimci-kadina-destek-verilecek

2020 yılındaki habere göre; 
“Kız Kardeşim Hibe Programı” kapsamında yeme-içme sektöründe çalışan ve hali hazırda işletme sahibi olan 29 girişimci kadına 25 biner TL ile 1 girişimci kadına 40 bin TL jüri özel ödülü olmak üzere toplamda 765.000 TL’lik iş geliştirme hibesiyle girişimci kadınlara destek verilecektir.

Ocak-Mart ayları içerisinde ikincisi düzenlenecek olan “Kız Kardeşim Hibe Programı” 4 aşama halinde gerçekleştirilecek, son başvuru tarihi 15 Ocak 2021.

1.Aşama:

Kizkardeşim.net web sitesi üzerinden online eğitimleri tamamlayan yeme & içme sektöründeki girişimci kadınlar web sitesinden aldıkları sertifika ile birlikte 15 Ocak 2021’e kadar online olarak başvuru yapabilecektir.

2.Aşama:

Kizkardesim.net üzerinden eğitimlerini tamamlayan işletme sahibi kadınlar online olarak başvurularını gerçekleştirdikten sonra teknik elemeden geçeceklerdir.

3. Aşama:

İl bazlı en yüksek puanı alan katılımcılar, Online’da gerçekleştirilecek Hibe Programı Kampı’na davet edilecektir. 2 gün sürecek olan kamp, kadınlara yönelik hızlandırıcı eğitimler gerçekleştirilecektir. 

4. Aşama:

Final jüri değerlendirmesinde, hibe alma kriterlerine göre en yüksek puanı alan 30 kadın, iş geliştirme hibesi almaya hak kazanacaktır. Hibe Kampı’nın son gününde online final töreni gerçekleştirilecektir.

Kız Kardeşim Hibe Programına Kimler Başvurabilir?

– https://kizkardesim.net/ üzerinden eğitimleri tamamlamış olan,

– 81 ilin birinde restoranı/lokantası, yeme & içme sektöründe işletmesi olan, yeme & içme sektörüne yönelik üretim yapan,

– Yeme & İçme sektöründe hizmet veren kadın kooperatifleri

– Yanında en fazla 5 kişi çalıştıran (SGK’lı),

– İşletme/lokantasının başka şubesi olmayan,

– İşini büyütmek isteyen, bu motivasyona sahip ve öğrenmeye açık olan,

– İşletme, lokanta, küçük işletme sahibi kadınlar başvurularını gerçekleştirebilirler.

Kız Kardeşim Projesi: Habitat Derneği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Coca-Cola Türkiye iş birliğinde yürütülen “Kız Kardeşim Projesi” ile kadınların ekonomik hayata katılımı konusunda gerekli bilgi ve becerilerle donatılarak, ekonomik kalkınmada aktif rol almaları için ve girişimcilik konusunda farkındalıklarının artması amacıyla çeşitli eğitimler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir