Selçuk Özdağ’a saldıran isim ‘Ülkü Ocakları’ başkanı oldu

Selçuk Özdağ’a saldıran isim ‘Ülkü Ocakları’ başkanı oldu

Posted by

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a saldırdığı gerekçesiyle yargılanan isimlerden Gülahmet Türk, Ülkü Ocakları Bursa İl Başkanı olarak görevlendirildi, Özdağ ve Genel Başkan Ahmet Davutoğlu büyük tepki gösterdi.

İl Başkanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Ülkü Ocakları Bursa İl Başkanlığı’na Gülahmet Türk atanmıştır. Yeni görevinde muvaffakiyetler diler, geçmiş dönemlerde Ülkü Ocakları Bursa İl Başkanlığı yapan tüm ülküdaşlarımıza teşekkür ederim” ifadeleri kullanıldı.

 
Bu karara tepki gösteren Selçuk Özdağ, sosyal medya hesabından, “15 Ocak 2021 de şahsıma yapılan kalleş saldırıda yer alan bu kişiyi bu göreve kim atadı Sn. Bahçeli’ye soruyorum? Bana yapılan saldırı ile ilgilerinin olmadığını söyleyenlere ithaf olunur” diye yazarak Ülkü Ocaklarının açıklamasını paylaştı.
 

15 Ocak 2021 de şahsıma yapılan kalleş saldırıda yer alan bu kişiyi bu göreve kim atadı Sn.Bahçeli’ye soruyorum? https://t.co/G8JzZJ7Ptv

— Selçuk ÖZDAĞ (@selcukozdag) June 11, 2021
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da Özdağ’ın paylaşımını alıntılarak MHP lideri Devlet Bahçeli’ye tepki gösterdi. Davutoğlu, Bahçeli’ye yönelik “Sayın Bahçeli, hani siyasi etik yasası diyordunuz? Bu hangi etiğe sığar?” ifadelerini kullandı.

Özdağ’a saldırıda ismi geçenlerin “yükselmeleri” dikkat çekiyor. Gülahmet Türk’ün Ülkü Ocaklı Bursa İl Başkanı olarak atanmasının ardından saldırıda ismi Abdurrahman Gülseren ve Suat Yılmazzobu ise Ankara Ülkü Ocakları Başkan Yardımcılığı görevlerine getirildi.

Saldırıda kullanılan aracı temin ettiği belirlenen Musa Şahin ise Gölbaşı Belediye Spor Kulübü Başkanı yapıldı.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir