Sedat Peker iddialarda bulunmuştu: TGC'den Veyis Ateş'e soruşturma

Sedat Peker iddialarda bulunmuştu: TGC’den Veyis Ateş’e soruşturma

Posted by

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne (TGC) TGC Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne aykırı davrandığı gerekçesiyle gazeteci Veyis Ateş hakkında TGC’ye çok sayıda şikayet başvurusu geldiğini belirterek harekete geçti.

Cumhuriyet’in haberine göre, bu başvurular üzerine toplanan TGC Yönetim Kurulu, Veyis Ateş hakkında disiplin soruşturması açılmasına ve bu nedenle savunmasının istenmesine karar verdi.

NE OLMUŞTU?

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, yayınladığı 9. videoda gazeteci Veyis Ateş hakkında da birtakım iddialarda bulunmuştu.

Peker, şunları kaydetmişti: “Bodrum’da Paramount Otel var. Sahibi Sezgin Baran Korkmaz. Bu arkadaş Türkiye’de de aranıyor ABD’de de aranıyor. Otelinde kimler var? Veyis Ateş. Sizin aranan adamın otelinde ne işiniz var? Sizin maaşınız kaç para? Hani fatura? Bu bile suç. Daha da çıkacak. Veysi. Senin kayıtlar da çıkacak.

28 Aralık’ta operasyon yapılıyor. 29 Aralık 45 milyon doların ödenmesi gereken tarih. Sezgin Baran’ın karısını gözaltına alıyorlar. Bu Veysi. Ben olayı toparlayayım diye arayan bu Veyis. Aranan adamın oteline gidiyorsun, kalıyorsun, on binlerce yüz binlerce avro hesap ödemiyorsunuz. Sonra da adamı gasp ediyorsunuz. Kayıtlar var.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir