Rusya’dan tansiyonu yükseltecek açıklama: ABD silahlarını imha ettik

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Ukrayna’nın Odessa bölgesinde ABD ve Avrupa ülkelerinin sevk ettiği silahlar için gerekli mühimmatların depolarını vurduklarını söyledi.

Konaşenkov, Rusya ve Ukrayna ortasındaki savaşta Rus askeri birliklerinin aksiyonları konusunda açıklamalarda bulundu.

Ukrayna’nın Zaporijye bölgesinde “Sağ Sektör” milliyetçi kümesinin konumlarına yönelik yüksek hassasiyetli silahla akın düzenlendiğini belirten Konaşenkov, hücumda 200 kadar askerin öldürüldüğünü söz etti.

“İMHA EDİLDİ”

Konaşenkov, Donetsk bölgesinde Ukrayna Silahlı Kuvvetleri 81. Hava Aracı Tugayı’na düzenlenen atakta yaklaşık 60 asker, 7 zırhlı araç ve mühimmat deposunun vurulduğunu tabir ederek, “Odessa bölgesindeki Belenkoye yerleşim ünitesinin yakınlarında ABD ve Avrupalı ülkelerin sevk ettiği silahlar için gerekli mühimmat depoları yüksek hassasiyetli silahla imha edildi” dedi.

24 SAATTE 14 NOKTA VURULDU

Son 24 saatte 7 idare merkezi, 5 mühimmat deposu, 2 yakıt deposu, asker ve askeri teçhizatın Rus hava muharebe taktik birlikleri ile füze ve topçu birliklerince imha edildiğini söyleyen Konaşenkov, “Mi-24” tipi helikopter ve 4 insansız hava aracının düşürüldüğü ve 4 “Toçka-U” balistik füze ile 5 “Uragan” çok namlulu roketatar topunun ele geçirildiğini lisana getirdi.

Konaşenkov, savaşın başlamasından bu yana Ukrayna ordusuna ilişkin 257 uçak, 143 helikopter, 1568 insansız hava aracının yanı sıra 356 hava savunma füze sistemi, 4 bin 106 tank ve zırhlı araç, 759 çok namlulu roketatar, 3 bin 160 obüs ve havan topu, 4 bin 392 özel askeri aracın imha edildiğini kaydetti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.