Okyanus derinliklerinde değişik keşif: Çiçeğe emsal yaratık buldular

Pasifik Okyanusu’nda bulunan yaratık, bilim insanlarını şaşırttı. Yaklaşık 2 metrelik bir sapa bağlı 40 santimlik dokunaçları olan çiçek gibisi tuhaf yaratık birinci kere keşfedildi.

Pasifik Okyanusu’nun tabanında, deniz bilimi dünyasını heyecanlandıran tuhaf görünümlü bir deniz canlısı keşfedildi. E/V Nautilus araştırma gemisinde bulunan takım, deniz araştırmaları sırasında dokunaçlı omurgasız bir yaratık tespit etti.

Bilim insanları, yaratığı görüntülemek için görüntü çekerken heyecanlarının konuşmalarına da yansıdığı görüldü. Gruptan birinin “Şu anda aklım başımdan gitti” dediği duyuluyor.

İlginç hayvanın dokunaçlarının yaklaşık 40 santim uzunluğunda olduğu ve yaklaşık 2 metrelik uzunluğunda bir sapa bağlı olduğu belirtildi.

Araştırma takımı başlangıçta yaratığın bir Solumbellula deniz kalemi olduğunu düşündü. Lakin, müşahedelerden sonra büsbütün yeni bir tipe rastlamış olmasından şüphelenildi.

Baş araştırmacı Steve Auscavitch “Zaman vakit, asla görmeyi beklemediğimiz bir şeyle karşılaşıyoruz. Bu mükemmel deniz kalemini görüntüde gördüğümde, tam olarak ne olabileceğini biliyordum” dedi.

Mercan akrabası olan bir çeşit deniz kalemi olan yaratığın kimliği daha sonra karadaki biyologlar tarafından da doğrulandı. Auscavitch, boyutundan ötürü çok eski olabileceğini söylerken tam olarak yaşının belirli olmadığını belirtti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.