Niye bu kadar erken bıraktı… Galatasaraylı Semih Kaya’yı veganlık mı yaktı

Semih Kaya, sosyal medya hesabından “Veda zamanı” başlığıyla paylaştığı video ile futbol kariyerini noktaladığını açıkladı.

Tecrübeli futbolcu bu kararını “Merhaba, bugün hayatımın en büyük kararlarından birini sizlere açıklamak için karşınızdayım. Hayatımın başrol oyuncusuna, 20 küsur senelik tutkuma, profesyonel futbol kariyerime veda etme kararı aldım” ifadeleriyle duyurdu.

Semih Kaya açıklamasında “Hayatın başka yönlerinde de kendimi görmek, hayatımda yeni bir dönemi başlatmak için; futbolculuk kariyerimi, profesyonel olarak başladığım yerde, Galatasaray’da noktalıyorum” demişti.

Halbuki Semih Kaya 31 yaşındaydı. En az üç sene daha futbol oynayabilecek yaşta olan tecrübeli stoperin son dönemde fiziki olarak zayıflaması dikkat çekiyordu.

Yeni Malatyaspor’un ardından kariyerini Galatasaray’da bitirmek istediği için sarı kırmızılılara transfer olan Kaya, son iki sezonunda da çok az maça çıkarak düşüşe geçmişti.

Kulislerde ise düşen fiziki performansına ve kariyerini erken noktalamasına neden olan konunun Semih Kaya’nın yaşam biçimi olduğu konuşulduğu aktarıldı.

Eşi Yasemin Kaya’nın vegan olan Semih Kaya’nın da bu alana ilgisinin artmasıyla hayvansal gıdaları bırakmasının futbolculuk kariyerinde zayıflamasına neden olduğu iddia edildi.

Spiritüalizm ve yoga gibi alanlarla ilgilenen Yasemin Kaya’nın sosyal medyada gerçekleştirdiği paylaşımlarında Semih Kaya’nın da bu alandaki çalışmalarda görülmesi iddiaları kuvvetlendirdi.

İşte o paylaşımlar:
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.