Nebati: Kulüplerin mali yapıları için atılacak adımları değerlendirdik

Bakanlar Nureddin Nebati ve Muharrem Kasapoğlu ile TFF ve Kulüpler Birliği yöneticileri ile bir ortaya geldi. Nebati, “Kulüplerimizin mali yapılarının güçlendirilmesi için atılacak adımları değerlendirdik” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Hazine ile Maliye Bakanı Dr. Nurettin Nebati, Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi ve idaresi, Kulüpler Birliği Lideri Ali Koç ve beraberindeki kulüp temsilcileriyle Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi’nde bir ortaya geldi.

Toplantının akabinde toplumsal medyada yaptığı paylaşımda erimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirten Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Kulüplerimizin mali yapılarının güçlendirilmesi emeliyle atılacak adımları değerlendirdik. Futbol kulüplerimizin her birinin sağlam temeller üzerinde sağlıklı biçimde büyümesini sağlamak için güçlü bir uyum ve iş birliği içerisinde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

‘FİNANSAL BAHİSLER KULÜPLERİN DEĞERLİ GÜNDEMİ’

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ise toplantının akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“Finansal manadaki yeni durum, ek bütçe konusu, idari manadaki hesap verebilirlik noktasındaki idare ve sorumluluk anlayışı yeni periyotta kulüplerin kıymetli gündemleri. Biz de bu manada bunların takipçisi olacağız” diyen Kasapoğlu, şunları söyledi:

“Amacımız sporumuzun her branştaki gelişimine katkı sağlamak. Tüm branşlarda gelişimi daima birlikte görüyoruz. Atletlerimizin potansiyelinin farkındayız. Bunun için bilhassa işbirliklerinin gerek kulüplerle gerek federasyonlarla spor ailesini geliştirme ve sinerji ile büyütme kararlılığındayız.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.