Muğla’da başvuru rekoru. Tam 122 kişi siyasi partilere para yağdırdı. Aday adayı olan kişiler içerisinde Reis filminde Emine Erdoğan’ı canlandıran isim de var.

Murat Sökdü

Muğla’da siyasi partilere aday adaylığı başvuruları rekor sayıya ulaştı. 122 aday adayının 25 i kadınlardan oluştu. Listede Tanıdık isimlerde yer aldı. Onlardan biri; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatını konu alan Reis filminde Cumhurbaşkanının eşi Emine Erdoğan’ı oynayan ve aynı zamanda TRT’de yayınlanan Seksenler dizisinin yıldızı olan oyuncu Özlem Balcı.

28. Dönem Milletvekilliği aday adaylığı için Muğla’dan 122 isim başvuru yaptı. 27 Mart Pazartesi gününe kadar devam edecek olan Muğla Milletvekilliği aday adaylığı için yapılan başvurular rekor seviyesinde. Seçimlere katılacak partilerin dağılımlarına göre, AKP’den 45, CHP’den 49, MHP’den, 7, İYİ Parti’den 10, DEVA Partisinden, 10 ve Memleket Partisi’nden ise 1 isim aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Fethiye de 20 Yıl Belediye Başkanlığı yapan ve Kürtçe afişler astırdığı için o dönem partisinden ihraç Edilip Demokrat Parti’ye geçen ve ardından da İYİ Partiye geçen Behçet Saatcı Muğla Milleyvekilliği için aday adayı oldu.

Hali hazırda AKP Muğla Milletvekili olan Yelda Erol Gökcan tekrar AKP’den Aday adayı olurken , eski Seydikemer Belediye BaşkanıYakup Otgöz’de AKP’den aday adayı oldu.

AKP Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk ve CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir de partilerinden aday adayı oldular.

KADIN ADAYLAR ARASINDA AKP LİSTE BAŞI

28. Dönem Milletvekilliği aday adaylığı için Muğla’dan aday adaylığı başvurularında kadın adayların Ankara’da en fazla başvuru yaptığı parti ise AKP olarak liste başında yer aldı. Kadın adaylar arasında en fazla başvuru yapılan parti 12 kadın aday ile AKP olarak dikkat çekerken, CHP’li adaylar içinde 5 kadının yer alması dikkat çekti. İYİ Parti’den, 4, MHP’den 1 ve DEVA Partisi’nden ise 3 kadın adayı başvuru yapanlar arasında yer aldı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir