Konya’da ormanlık alanlara giriş çıkışlar yasaklandı

Konya’da Seydişehir Kaymakamı Deniz Pişkin başkanlığında yapılan İlçe Orman Yangınları İle Uğraş Kurulu’nun toplantısında orman yangınlarının önüne geçilmesi emeliyle kimi kararlar alındı.

Kaymakam Pişkin, toplantı sonrası hususa ait açıklamasında, orman yangınlarının akabinde İçişleri Bakanlığı Vilayetler Yönetimi Genel Müdürlüğünün “orman yangınları” bahisli genelgesi çerçevesinde toplandıklarını söyledi.

Orman yangınlarıyla gayret için birtakım kararlar aldıklarını belirten Pişkin, şunları kaydetti:

“İlçemiz genelinde tüm ormanlık alanlarda piknik ateşi, mangal, semaver ve gibisi şeylerin yakılmasının yasaklanmasına, yalnızca Kuğulu Park mesire alanında mangal, semaver yakılmasına müsaade verilmesine, ormanlık alanlara seyahat, piknik ve gibisi maksatlarla giriş çıkışların yasaklanmasına, tüm ilçemizde denetimli yahut denetimsiz anız yakılmasının yasaklanmasına, tüm ilçemiz genelinde havai fişek, maytap ve gibisi patlayıcı unsurların kullanılmasının yasaklanmasına oy birliği ile karar verilmiştir. 

Vatandaşlarımızın her mevzuda olduğu üzere bu hususta da hassasiyetle davranmalarını ve kurallara uymalarını ehemmiyetle rica ediyorum.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.