Kılıçdaroğlu ile 100’den fazla milletvekili ‘Salı Toplantıları’ için Erzurum’da

CHP’nin her hafta salı günü TBMM’de yaptığı küme toplantısı, bu haftadan itibaren ekim ayına kadar değişik vilayetlerde yapılacak. Bunun birinci uygulaması için Erzurum seçildi. CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve 100’ün üzerinde milletvekili, Erzurum’da yapılacak küme toplantısı için birebir uçakla Ankara’dan yola çıktı.

VEKİLLERDEN PİLOTA ALKIŞ

CHP önderi ve 100’ün üzerinde milletvekilini taşıyan uçak, planlanan saatte Erzurum Havalimanı’na iniş yaptı. Çok sayıda milletvekilinin tıpkı uçakta seyahat yapıyor olması telaş yaratmıştı. Seyahat boyunca bunun sohbetlerini yapan milletvekilleri, uçağın alana inmesiyle birlikte pilotu alkışladı.

TBMM’nin tatile girmesi nedeniyle küme toplantısı yerine her hafta salı günü bir vilayette toplantı düzenleme kararı alan CHP önderi Kılıçdaroğlu, birinci toplantının 2 Ağustos Salı günü Erzurum’da yapılacağını duyurmuştu. CHP Genel Lideri ile birlikte 100’den fazla milletvekilinin birebir uçakta bulunması, partide kaygı yaratmış, birtakım vekiller uçağın kaza geçirmesi halinde CHP’de neredeyse milletvekili kalmayacağını lisana getirmişti.

Bir milletvekili, şu tabirleri kullanmıştı: “Genelkurmay Lideri ile kuvvet kumandanları birebir uçağa binmezler. Zira, Allah korusun bir kaza-bela halinde Silahlı Kuvvetlerimizin komutansız kalmaması amaçlanır. Büyük şirketlerin sahipleri de tıpkı uçağa binmez ya farklı uçaklarla ya da karayoluyla seyahat yaparlar. Hatta aile ve çocuklarıyla birebir araçta bulunmamaya ihtimam gösterirler. Bir kaza halinde hepsi ölmesin, yaralanmasın diye. CHP bu türlü bir mümkünlüğü düşünmeli ve hepimizi tıpkı uçakla götürüp getirmemeliydi.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.