İtalya’da hırsız geçersiz olduğunu anladığı saati sahibine geri verdi

İtalya’nın Napoli kentinde başına silah dayadığı turistin saatini çalan hırsız, saatin uydurma olduğunu anlayınca sahibine iade etti.

İtalya’nın Napoli kentindeki bir kafede oturan 2 İsviçreli turistin yanına gelen hırsız, turistlerden birinin başına silah dayayarak saatini çaldı. Olayın akabinde bölgeden uzaklaşan hırsız gözden kayboldu.

Hırsızlık şokunun akabinde kafede oturmaya devam eden turistlerin yanına ellerini havaya kaldıran bir diğer kişi yaklaştı. Üzerinde silah olmadığını muhakkak eden şahıs, özür dileyerek çalınan saati sahibine iade etti.

Lüks saatin uydurma olduğu gerekçesiyle sahibine geri verildiği öğrenilirken, saatin aslının pahasının 300 bin euro olduğu açıklandı.

HALK GÜVENLİK TEDBİRİ İSTİYOR

Saatin iade edilmesinin düzgün niyet göstergesi olmadığını söyleyen kafe sahibi Antonio Visconti, “İhbar etmelerini önlemek için geri getirmiş olabilir” dedi. Perşembe günü, Napoli’deki bir meydanda toplanan kabalık küme, 23.00’den sonra ve hafta sonları meydanın güvenlik kamerası ile izlenmesini ve polis devriyesinin bulunmasını talep etti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.