İşte Bu Hafta Dip Dalışı Yapan 5 Altcoin!

Kripto analisti Valdrin Tahiri, Helium’un (HNT) yeni yılın en düşük seviyesine gerilediğini kaydediyor. Analiste göre Arweave (AR), azalan bir paralel kanal içinde işlem görüyor. Analist ayrıca, STEPN (GMT) ve Ankr (ANKR) kritik destek seviyelerinin altına düştüğünü belirtiyor. Analist, geçen hafta en çok değer kaybeden beş altcoin projesine bir göz atıyor.

En fazla düşen altcoin %24,24 ile Helium (HNT) oldu

HNT, 10 Haziran’da 12,50 dolara ulaştığından beri düşüyor. Düşüş oranını hızlandırmadan önce 25 Haziran’da daha düşük bir zirve yarattı. 22 Ağustos’ta HNT, 6,80 dolarlık yatay destek alanından ayrıldı. Ayrıca, bu seviyeyi direnç olarak doğruladı (kırmızı simge).

O zamandan beri HNT, daha da hızlı bir oranda düştü. Şimdiye kadar 1 Eylül’de 4,60 dolara kadar geriledi. Önceki sıçramada harici bir geri çekilme kullanıldığında, en yakın destek alanı 2,85 dolarda görünüyor.

İkinci sıradaki altcoin Ankr (ANKR) %15,30 kaybetti

ANKR, 12 Mayıs’ta, 0,054 dolarlık direnç alanından ayrıldı. Daha önce, alan Temmuz 2021’den beri destek görevi görüyordu.

Ardından ANKR fiyatı yukarı yönlü bir hareket başlatarak bölgeye bir kez daha ulaştı. Ancak, 11 Ağustos’ta bir ret gördü (kırmızı simge). ANKR bu seviyeyi geri kazanmayı başarana kadar trend yükseliş olarak kabul edilemez.

Avalanche (AVAX) %14,74 düşüşle üçüncü sırada

AVAX, 8 Ağustos’ta 30,88 dolara ulaştığından beri düşüyor. 27 Ağustos’ta, aşağı yönlü hareket, daha önce Mayıs’ın en düşük seviyelerinden bu yana yerinde olan yükselen bir destek çizgisinden kırılmaya neden oldu. Bu, önceki yukarı hareketin artık sona erdiğinin bir işaretidir.

Aşağı yönlü hareket devam ederse, AVAX’ın en yakın destek alanı, aynı Mayıs ayının en düşük seviyeleri tarafından yaratılan 16 dolarda olacak.

Arweave (AR) %14,70 düşüşle dördüncü kaybeden oldu

AR, 31 Temmuz’dan bu yana azalan paralel bir kanal içinde düşüyor. Bu tür kanallar genellikle düzeltici hareketler içerir. Bu da ondan bir kopuşun beklendiği anlamına geliyor.

31 Ağustos’ta AR, kanalın destek hattında ve 10 dolarlık yatay destek alanında sıçradı. Bu destek seviyelerinin birleşmesi nedeniyle, AR’nin bu seviyede önemli bir sıçrama başlatması mümkün.

Son altcoin STEPN (GMT) %11,84 aşağı kaydı

GMT, 16 Ağustos’ta daha düşük bir zirveye ulaştı. O zamandan bu yana hızlanan bir oranda düşüyor. Aşağı hareket, 26 Ağustos’ta destek alanından kopmaya neden oldu.

ANKR’ye benzer şekilde, GMT bu seviyeyi geri alana kadar trend yükseliş olarak kabul edilemez. Bunu yapmamak, GMT’yi yeni yılın en düşük seviyelerine götürecek. En güncel ve doğru kripto para haber ve analizler için Kriptokoin.com’u takip etmeyi unutmayın.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.