İstanbul’da, durdurulan araçtan çok sayıda uyuşturucu çıktı

İstanbul’un Tuzla ilçesinde, uyuşturucu ve uyarıcı unsur imal yahut ticareti kabahati ile gayret kapsamında çalışmalar aralıksız devam ediyor…

İlçe Emniyet Müdürlüğü vazifelileri, 26 Temmuz’da saat 22.45 sıralarında Orhanlı Mahallesi Fettah Başaran Caddesi üzerinde çalışmalar gerçekleştirdi.

Çarşı ve mahalle bekçileri tarafından yapılan yol uygulaması sırasında bir araç, kuşku üzerine durduruldu.

İHA’nın haberine nazaran; takımlar, araçta bulunan N.T. (40) ve O.Ö. (32) isimli şahısların üstlerinde ve araçta arama yaptı.

Ele geçirilenler

Aramalarda; 26,3 gram metamfetamin, 1,1 gram esrar, 5 adet sentetik uyuşturucu hap, 4 kutu cinsel gücü artırıcı hap, 1 adet araç kontak anahtarı süsü verilmiş hassas terazi, 9 adet puyp olarak tabir edilen uyuşturucu kullanma aparatı ele geçirildi.

Ayrıca arabadan uyuşturucu unsur ticaretinden elde edildiği bedellendirilen 2 bin 465 lira, 9 şişe uydurma alkol, 5 adet tamamı metal gövdeli kesici alet, 3 adet çakı olarak tabir edilen kesici alet, 1 adet balta ve portatif kürek, 1 adet kurusıkıdan bozma tabanca ve tabancaya ilişkin 1 adet şarjör, 1 adet havalı tabanca, tabancaya ilişkin 1 adet şarjör ve 2 adet gaz tüpü, tarihi eser niteliğinde olduğu bedellendirilen 4’ü gümüş 1’i altın olmak üzere 5 adet sikke, 5 adet cep telefonu da ele geçirildi.

Çalışmaların devamında şüphelilerden O.Ö. isimli şahsın ikametinde yapılan aramalarda, 1 adet ruhsatsız toplu tabanca ele geçirilerek koruma altına alındı.

Şüphelilerden biri adliyeye sevk edildi

O.Ö. isimli şahıs, “Kullanmak İçin Uyuşturucu Unsur Bulundurmak” ve “6136 Sayılı Kanuna Muhalefet” cürmünden hakkında yapılan süreçlerinin tamamlanmasının akabinde isimli makamlarca özgür bırakıldı. N.T. isimli şahıs ise “5607 Sayılı Kanuna Muhalefet”, 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet” ve “Uyuşturucu yahut Uyarıcı Unsur İmal yahut Ticareti” kabahatlerinden 27 Temmuz tarihinde adliyeye sevk edildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.