İslami Otellerin Diğer Otellerden Farkı Nedir?

 

Tatil için otel seçimi yaparken İslami otel, muhafazakar otel ya da tesettür otel gibi kavramlarla karşılaşabilirsiniz. Bu noktada İslami otellerin diğerlerinden ne gibi farklarının olduğunu merak edebilirsiniz. Biz de bu içeriğimizi sizin için hazırladık. İşte o farklar…

Kadın ve Erkekler İçin Ayrı Alanlar Bulunur

İslami otellerin en büyük farkı, mahremiyet odaklı bir hizmet anlayışının benimsenmiş olmasıdır. Bu doğrultuda ortak kullanım için kadın ve erkeklere ayrı alanlar sunulur. Özellikle havuzlar ayrıdır ve bununla birlikte duş alanları da ayrı olarak kullanılır. Otellerde SPA, hamam, sauna gibi alanlar varsa bu alanlar da kadın ve erkekler için ayrıdır. Bazı otellerde her hizmet alanından iki tane olmuyor. Bu durumda da kadınlar ve erkekler için bu hizmet alanlarının kullanım saatleri belirleniyor.

Helal Yiyecekler Servis Edilir

Tesettür otel olarak da bilinen bu otellerin bir farkı da sadece helal gıdaların kullanılıyor olmasıdır. İslam dinine göre helal olmayan yiyecekler hiçbir şekilde otelde bulunmaz ve yemeklerin hazırlanmasında kullanılmaz. Dolayısıyla tatilcilerin yiyecekler ile ilgili “helal mi” şeklinde bir endişe yaşamasının önüne geçilir.

Alkol Servisi Yapılmaz

İslami otellerin en önemli farklarından biri de alkol servisinin yapılmıyor olmasıdır. Alkolsüzlük kuralı uygulanır ve bu kural otellerin tüm ortak kullanım alanlarında geçerlidir. Tüm tesiste alkol almanın yasak olduğu otellerin de bulunduğunu belirtelim. Bu otellerin sadece restoran alanlarında değil, kahvaltı salonlarında, kafelerinde, havuz kenarında ve bekleme salonlarında da alkol kullanımına müsaade edilmez.

İbadet Alanları Bulunur

İslami kaidelere uygun bir yaşam sürenler, tatillerde de ibadetlerini rahat bir ortamda yapmak isterler. Bu nedenle otellerde kadınlar ve erkekler için mescitler, abdest alanları da sunulur. Aynı zamanda her otelde olmasa bile pek çok otelin odalarında seccade ya da tespih gibi ibadette kullanılan malzemeler yer alır. İslami otellerde ortak ibadet alanları da kadınlar ve erkekler için ayrı olarak belirlenir.

Eğer siz de tatilinizi muhafazakar bir hizmet anlayışına sahip otelde geçirmek isterseniz HalalBooking’i ziyaret edin. Bu sayede sadece muhafazakar otellerin listelenmesini sağlayabilir, konum seçimi yapabilir ve otellerin fiyatlarını görebilirsiniz. Erken rezervasyonda indirim uygulayan otelleri de bu sitede bulabilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir