İmam hatip okulunda dansöz oynattılar

Eğitim İş Bursa Şubesi Lideri Yeliz Toy, Nilüfer ilçesinde Çalı İmam Hatip Ortaokulu’na ilişkin salonda Okul Aile Birliği İdaresi’nin okula gelir elde etmek için okul çayı etkinliğinde dansöz oynatıldığını belirterek, “Yetişkinlere yönelik olarak okul salonunda yapılan bir aktiflikte öğrencilerin gözü önünde dansöz oynatılması çocuk gelişimi açısından da son derece sakıncalıdır” sözlerini kullandı.

Bursa’da Çalı İmam Hatip Ortaokulu’na ilişkin salonunda düzenlenen aktiflikte dansöz oynatıldı.

“BUGÜN DANSÖZ OYNATIYORSUNUZ YARIN NE YAPACAKSINIZ?”

Yaşananlara reaksiyon gösteren, Eğitim İş Bursa Şubesi Lideri Yeliz Toy, toplumsal medyadan yaptığı paylaşımda, “Bu imajlar Nilüfer Çalı Birinci, Orta ve İmam Hatip Ortaokulundan. Okula gelir elde etmek için Okul Aile Birliği’nin düzenlediği okul çayı dansöz eşliğinde yapıldı.

Yetişkinlere yönelik olarak okul salonunda yapılan bir aktiflikte öğrencilerin gözü önünde dansöz oynatılması çocuk gelişimi açısından da son derece sakıncalıdır” sözlerini kullandı.

“DUYDUĞUMUZ UTANÇ TARİFSİZDİR”

“Okulların kaynak yaratmak için düştüğü acziyet karşısında duyduğumuz utanç tarifsizdir” diyen Toy, şunları söyledi;

“Merak ediyoruz, bugün dansöz oynatarak okula para toplamaya çalışanlar yarın daha neler yapacak? Sorumlular hakkında derhal süreç yapılmalı, adli-idari süreç başlatılmalıdır.

Okul idaresinin de daha şimdiden ‘Okul Aile Birliği bizden bağımsız düzenledi’ dediğini duyar üzereyiz. Sakın ha! Devlet memurluğu sonlarını bu yollarla aşan, okul aile birliklerini bir araç olarak kullanan okul müdürleri birinci hesap sorulması gereken bireylerdir.

Eğitim-İş olarak bahsin takipçisi olacağımızı bildiriyor, yetkililerden açıklama bekliyoruz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.