İçişleri Bakanlığı işçi alımı sonuçları ne vakit açıklandı mı?

İçişleri Bakanlığı tarafından merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 3 bin 546 işçi alımı yapılacak. Adaylar müracaatlarına ilişkin durumu e devlet üzerinden “İçişleri Bakanlığı/e-Devlet Kapısı Üzerinden Sunulan Hizmetler” başlığı altında yer alan “İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve İmtihan Başvuru” linki aracılığılığyla takip edebiliyor. Kıymetlendirme sonuçlarına itirazlar 30 Haziran ile 1 Temmuz’da alınacağı için sonuçların 1 Temmuz sonrası ilan edilmesi ön görülüyor.

İçişleri Bakanlığı işçi alımı ile 3.546 kişi istihdam edilecek. Mühendis, avukat, ofis çalışanı, tercüman üzere birçok farklı meslek kolundan yapılacak işçi alımı için müracaatlar geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Bakanlık tarafından yapılan kıymetlendirme sonuçları sonrası mülakat imtihanı tarihi ilan edilecek.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI İÇİN DUYURU

çişleri Bakanlığı işçi alımı hakkında açıklama yayınladı. İşte yayınlanan açıklama;

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü hususunun (B) fıkrasına nazaran 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Konseyi Kararı ile yürürlüğe konulan Kontratlı İşçi Çalıştırılmasına Ait Temeller çerçevesinde; Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı buyruğunda istihdam edilmek üzere toplam 3.546 adet işçi alımı yapılacağı ilan edilmiş ve müracaatlar, 17-21 Haziran 2022 tarihleri ortasında E-devlet üzerinden elektronik ortamda alınmıştır.5 katı kadar aday belirleme süreci; ilan edilen konum unvan sayısının adayların KPSS puanına nazaran en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere yaptıkları tercih sıralaması göz önünde bulundurularak yalnızca bir yer (merkez yahut taşra) ve durum unvanı için gerçekleştirilmiştir. İlan edilen durum unvan sayısının 5 katı ortasına giren adayların başvurusu ve müracaat dokümanları, modülde yer alan müracaat evrakları üzerinden ilgili imtihan komitelerince (adayın, ilan edilen konum unvan sayısının 5 katı içerisine girdiği yer; Bakanlık merkez teşkilatı ise Bakanlığımız İşçi Genel Müdürlüğü, Taşra teşkilatı ise ilan edilen durum unvanları için konum unvanının bulunduğu Valilik Vilayet Yazı İşleri Müdürlüğü) denetim edilecektir. İlgili imtihan kurulu tarafından yapılan inceleme sonucunda müracaat kurallarını taşımadığı tespit edilen adayların müracaatları “Red” edilerek SMS ve e-posta ile ilgili adaylara bildirim yapılacaktır. Müracaat kıymetlendirme sonuçlarına itirazlar; 30 Haziran- 01 Temmuz 2022 tarihleri ortasında hafta içi (09:30 17:30) mesai saatleri ortasında ilgili imtihan komitelerine yazılı olarak, itirazda bulunulan konuların belgelendirilmesi kaidesi ile kabul edilecektir. İtiraz üzerine İmtihan Komitelerince verilen kararlar kesin olup, itiraz için belirtilen tarih ve saat aralığı dışında evrak kaydına yahut faksına iletilen itiraz dilekçeleri sürece alınmayacaktır. Adaylar müracaatlarına ilişkin durumunu; E-devlet üzerinden “İçişleri Bakanlığı/e-Devlet Kapısı Üzerinden Sunulan Hizmetler” başlığı altında yer alan “İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve İmtihan Başvuru” linki aracılığı ile açılan uygulamadaki “Başvurularım” sekmesinden takip edebileceklerdir. İmtihan ile ilgili bilgilendirmeler için adaylara rastgele bir yazılı bildirim yapılmayacaktır. Bakanlığımız web sayfasında yayımlanan duyurular ile E-devlet üzerinden “Başvurularım” sekmesinde durum bilgisinin takip edilmemesi nedeniyle oluşabilecek hak kayıplarından adayların kendileri sorumlu olacaktır.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI SONUÇLARI NE VAKİT AÇIKLANIR?

Değerlendirme sonuçlarına itirazlar; 30 Haziran- 01 Temmuz 2022 tarihleri ortasında hafta içi (09:30 17:30) mesai saatleri ortasında, İlgili İmtihan Kurullarına yazılı olarak, itirazda bulunulan konuların belgelendirilmesi kaidesi ile kabul edilecektir.

Yapılan açıklama göz önüne alındığında sonuçları 1 Temmuz sonrası ilan edileceği iddia ediliyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.