‘Havlayan köpek’ kavgası! 3 kişi hayatını kaybetti

Olay, öğlen saatlerinde İzmir’in Bayraklı ilçesi Orgeneral Nafiz Gürman Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran Ali İhsan K. (62), torunu ile parka giderken hem komşusu hem de akrabası olan Yahya Köşek’in köpeği havladı. Torununun korkması üzerine Ali İhsan K., köpeğin sahibi Yahya Köşek ile tartışmaya başladı.

Argümana nazaran tartışmadan sonraki birkaç gün ikili ortasındaki hasımlık devam etti. Bugün öğle saatlerinde tekrar karşılaşan Ali İhsan K. ve Yahya Köşek, tıpkı bahis üzerinden tartışmaya devam etti. Ali İhsan K. meskene gidip silahını alarak Yahya Köşek’e (61), eşi Döngül Köşek’e (57) ve kızı Funda Güçlü’ye (37) kurşun yağdırdı. Ağır yaralanan aile, olayın sıhhat gruplarına haber verilmesiyle Ege Üniversitesi Hastanesi ve Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı lakin 3’ü de yapılan tüm müdahalelere karşın hayatını kaybetti. Polis grupları ise olay yerine gelerek çalışma başlattı. Olayı gerçekleştiren şahıs Ali İhsan K. ise cürüm aleti silahla birlikte gözaltına alındı.

KÖPEK YÜZÜNDEN TARTIŞTILAR

Ali İhsan K.’nin yeğeni Ömer K., “Yahya Köşek’in köpeği havlayınca amcamın torunu korkuyor. Küfürleşiyorlar. 3-4 gündür Yahya Köşek amcamın yolunu beklemiş. Tehdit etmiş. Amcamla tekrar karşılaştıklarında arbede ediyorlar ve amcam silahını alıp Yahya Köşek’e, hanımına ve kızına ateş ediyor. Olay büsbütün köpek yüzünden. O bireyler bizim hem akrabamız hem köylümüzdü. Üzücü bir olay yaşandı” dedi.

Olayın görgü şahitlerinden Nihal Sarızeybek, “Annemi ziyarete gelmiştim. Sesleri duydum. Meskenden dışarı çıktığımda silahlar patladı. Bu şahıslar tıpkı köyden, akrabalar. Bir köpek yüzünden hengame etmişler. Birinci başta silah sesleri nedeniyle gitmedim. Bağırışları duyup gittiğimde Funda, annesi ve babasının vurulduğunu gördüm. Funda çocukluk arkadaşımdı. Baktığımda nabzı çok yavaş atıyordu. Babası ve annesi de yaralıydı. Bahsedilen köpek sokak köpeği değildi. Fundaların baktığı köpekti” diye konuştu.
Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

KAYNAK: İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.