Hangi kara yolunda çalışma var? 28 Haziran Salı kara yollarında son durum

Günü ailesiyle ya da iş için yollarda geçirecek olan vatandaşlar, kara yollarındaki son durumu merak ediyor.

Geçecekleri güzergahta çalışma olup olmadığını merak edenler, bu bahiste en net bilgilere ulaşmak istiyor.

Vatandaşlar yollarda sorun yaşamamak, ya da geç kalmamak için, “Hangi kara yolunda çalışma var?” sorusunu araştırıyor.

Peki, Hangi kara yolunda çalışma var? İşte kara yollarında son durum…

Hangi kara yolunda çalışma var?

AA’nın haberine nazaran; Kara yollarının imal, bakım ve tamir çalışmaları sürdürülen kısımlarında yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor. Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine nazaran, TEM Otoyolu’nun Selimpaşa Kavşağı-Mahmutbey Gişeleri güzergahında üstyapı yenileme çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Bu nedenle her gün 22.00-06.00 saatlerinde otoyolun evvel İstanbul istikameti, buradaki çalışmanın tamamlanmasının akabinde Edirne istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım öbür istikametlerden iki taraflı sağlanıyor. Anadolu Otoyolu’nun Ankara-Bolu vilayet sınırı-Çamlıdere Kavşağı 18-19. kilometrelerinde Tatlak Köprüsü’ndeki tabliye ve üstyapı tamirat çalışmaları sebebiyle İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım öteki istikametten iki taraflı ve denetimli devam ediyor. İzmir-Çeşme Otoyolu’nun 2-6. kilometrelerinde ekolojik köprü imal çalışmaları münasebetiyle Çeşme-İzmir istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım öbür istikametten iki istikametli sürdürülüyor. Kırıkkale-Kırşehir yolunun 30-35. kilometrelerinde üstyapı tamirat çalışmaları nedeniyle ulaşıma bölünmüş yolun bir kısmından iki istikametli müsaade veriliyor.

Ezine-Küçükkuyu yolunun 42-44. kilometrelerindeki üretim çalışmaları sebebiyle ulaşım Küçükkuyu-Edremit istikametinden çift taraflı gerçekleştiriliyor.

Erdemli-Silifke-Taşucu yolunun 30-34. kilometrelerinde (Büyükeceli ve Yanışlı arası) patlatmalı üretim çalışmaları münasebetiyle 09.00-17.00 saatlerinde ulaşım denetimli sağlanıyor. Çorum-Ankara yolunun 37-38. kilometrelerinde (İskilip-Osmancık kavşakları) farklı düzeyli kavşak çalışmaları nedeniyle ulaşım denetimli sürdürülüyor. Elazığ-Bingöl yolunun 0-2. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları sebebiyle ulaşım denetimli devam ediyor.

Erzincan vilayet sınırı-Aşkale yolunun 3-5. kilometrelerinde üretim çalışmaları münasebetiyle ulaşıma bölünmüş yolun bir kısmından iki taraflı müsaade veriliyor. Trabzon-Rize yolunun 26. kilometresindeki Araklı Tüneli’nin Rize istikametinde bulunan güney tüpünde elektrik sistemi bakım ve tamirat çalışması yapılıyor. Bu nedenle bugün saat 13.00’e kadar tünel trafiğe kapatılarak, ulaşım servis yolundan gerçekleştirilecek.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.