Florya’da Özbeksilin! Gomis krizi nasıl aşıldı?

Lider Galatasaray’da 3-3’lük Karagümrük beraberliğinden çok Bafetimbi Gomis’in merkezindeki kriz gündemdeydi. Oynamak istemediğini bildirdiği Okan Buruk tarafından kadroya alınmayan Gomis, sarı-kırmızılı camiayı şoke etti. Akıllarda bu krizin nasıl sonuçlanacağı vardı, Başkan Dursun Özbek ve kulübün iki numarası Erden Timur olaya el attı. Özbek ve Erden, bir dizi görüşmede bulundu.

Önce Okan Buruk’la yaptıkları toplantıda destek mesajı veren iki kurmay, ardından kaptanlarla konuşup Buruk’a yardımcı olmalarını istedi. Özbek ve Erden, daha sonra Gomis ile görüştü. Fransız yıldız duygusal bir harekette bulunduğunu söyleyip özür diledi. 37 yaşındaki futbolcu, daha sonra bu özrü hocası ve yöneticilerin olduğu ortamda tekrarladı. Okan Buruk’un da onayıyla Gomis affedildi. Takıma da “Size inanıyoruz” diye seslenen Özbek’in mesaisi mutlu sonra noktalandı.

‘HER ŞEY TATLIYA BAĞLANDI’

Gomis, SÖZCÜ’ye konuştu. Muhabirimiz Mesut Yıldırım’ın gelişmelerle ilgili sorusunu yanıtlayan tecrübeli golcü, “Her şey tatlıya bağlandı. Konuştuk. Hiçbir sorun yok” dedi ve krizin aşıldığını birinci ağızdan doğruladı. Gomis, olayla ilgili önceki gün ise şu paylaşımı yaptı: “Bu sonuçtan sorumlu olamam çünkü sahada değildim. Sırt ağrılarım var. Gerçek bu. Galatasaray’a büyük saygım var. Şampiyonluğa odaklanmalıyız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir