Ezgi Mola’nın Musa Orhan davasında karar çıktı

Cinsel taarruz savıyla yargılanan Musa Orhan’a toplumsal medya üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan oyuncu Ezgi Mola’nın karar duruşması Ankara 31. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü.

Mola, duruşma salonunda hazır bulundu.

‘Nitelikli cinsel saldırı’ cürmünden yargılanan uzman çavuş Musa Orhan hakkında ‘hakaret’ içerikli tweet attığı gerekçesiyle hakkında kabahat duyurusunda bulunulan Mola’ya, ‘sesli, yazılı yahut imajlı bir mesaj ile hakaret’ ve ‘hakaret’ cürümlerinden 2 yıl 4 aya kadar mahpus cezası istenmişti.

“Herkes üzere yansımı lisana getirdim”

Bugün görülen karar duruşmasında son kelamlarını söyleyen Mola, “Sanığı tanımam, bu telaffuzum tecavüzcülere ve tecavüzcü potansiyeli olan bireyleridir. Benim söylemimden evvel yapılan haberleri okuduktan sonra bu adamı tecavüzcü olarak değerlendirdim. Sert olmayacak halde fikrimi belirttim. Kim olsa tıpkı yansıyı gösterirdi. Sanatçı olarak sesimi duyurdum herkes üzere reaksiyonumu lisana getirdim” dedi.

6 bin 960 TL para cezası verildi

Sanık Mola ve taraf avukatlarının beyanlarının akabinde kararını açıklayan mahkeme, Mola’ya ‘hakaret’ kabahatinden 6 bin 960 TL isimli para cezasına hükmetti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.