Ekonomist Zelyut: ‘Bu millet Erdoğan’a padişah üzere yetki verdi yapsın yapacağını niçin duruyor?’

İktidara yakınlığıyla bilinen Hürriyet gazetesi muharriri Abdulkadir Selvi, Optimar’a ilişkin anket sonuçlarını baz aldığı bugünkü “Yeni ankette sürprizler var” başlıklı yazısında “Türkiye’nin en değerli sorunu nedir?’ sorusuna verilen karşılığın iktisat olduğunu kaydetti.

“Ankete katılanların yüzde 70.2’si iktisat karşılığını vermiş. Onu yüzde 5.8’le Suriyeliler takip ediyor. İktisat diyenlerde ekseriyetle bayanlar önde çıkardı fakat bu defa erkekler birinci sırada geliyor” tabirlerine yer verilen yazıda en dikkat çeken nokta ise ‘Bu sorunu kim çözer?’ sorusunun karşılığı oldu.

Selvi’nin yazısı için baz aldığı anket sonuçlarına nazaran ise ‘Bu sorunu kim çözer?’ sorusunun karşılığı yüzde 26.6 ile AKP oldu. Selvi bu datayı şu sözlerle aktardı:

“Optimar’ın anketindeki can alıcı noktalardan birini de ‘Bu sorunu kim çözer?’ sorusu oluşturuyor. İktisadın yüzde 70’le birinci sırada olduğu bir devirde tartışmasız bir formda muhalefetin işaret edilmesi beklenir değil mi? Lakin o denli değil. Ankete katılanların yüzde 26.6’sı AK Parti diyor. CHP diyenlerin oranı ise yüzde 17.2 ile ikinci sırada geliyor. Üçüncü sırada ise yüzde 7’yle YETERLİ Parti yer alıyor. Dördüncü sırada yüzde 6.6’yla HDP var. MHP yüzde 4.6 oranıyla beşinci sırada bulunuyor.”

“YA KARDEŞİM ELİNİ TUTAN MI VAR?”

Selvi’nin reaksiyon toplayan bu haberinin üzerine sert bir reaksiyon de ekonomist Cihan İhtilal Zelyut’tan geldi.

Zelyut, Twitter hesabı üzerin haberi alıntılayarak yaptığı paylaşımında

“Ya kardeşim elini tutan mı var? Kurtarsın o vakit? İndirsin enflasyonu, indirsin doları, gelir dağılımını düzeltsin?” sözlerine yer verdi.

Zelyut’un paylaşımının tamamı ise şöyle:

“Ankette ekonomiyi Erdoğan kurtarır çıkmış!!! Peh peh peh!!!

Ya kardeşim elini tutan mı var? Kurtarsın o vakit? İndirsin enflasyonu, indirsin doları, gelir dağılımını düzeltsin?

Bu millet Erdoğan’a padişah üzere yetki verdi yapsın yapacağını niçin duruyor?

Bize martaval okumayın!”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.