Diyarbakır’da 4 çocuğa saldıran başıboş köpekler, mahalle sakinlerini huzursuz etti

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesine bağlı Medya Mahallesi’nde, parklarda sürü halinde dolaşan köpekler, evvelki gün 4 çocuğa saldırdı.

Çocukları kurtaran esnaf, bölgedeki köpeklerin toplatılmasını istedi. Mahalle sakinleri, bilhassa sabah ve akşam saatlerinde işe gidip gelirken korktuklarını, yetkililerden tahlil istediklerini tabir etti.

“Köpekler yeşil alandan koşarak çocukları kovaladı”

DHA’nın haberine nazaran; mahallede fırın işleten ve evvelki gün 4 çocuğu köpeklerin saldırısından kurtaran Mahmut Saymaz, şu tabirleri kullandı:

“Başıboş köpekler mahalleye kaygı saldı. Burada esnafız, köpekler çocukları kovalarken biz müdahale ettik. Köpekler durdu ve çocuklar siteye kaçtı. İstiyoruz ki bu köpeklere bir müdahale etsinler. Vatandaş rahat bir formda konutuna dönebilsin. Biz sitenin kapısının önündeyken çocuklar yoldan geliyordu. Köpekler yeşil alandan koşarak çocukları kovaladı. Biz de bağırdık, çağırdık köpekler geri döndü.”


“Ya parkın içindeler ya taşların arasındalar ya da cadde üzerinde kaldırımdalar”

Mahalle sakinlerinden Abbas Güner, kendisinin de birkaç kere çocukları köpek saldırısından kurtardığını belirterek, “Bu hayvanlar açtır, saldırıyor. Çocuğu zorla kurtardım. Bunlar artık ya parkın içindeler ya taşların arasındalar ya da cadde üzerinde kaldırımdalar. Bunların toplanması da kolaydır, sıkıntı bir şey değildir. Sabah geldim burada birkaç tane tavuğumuz var, tavuklarımızı da kovalamışlar. Çocukları kovalamışlar.” dedi.

“Çocuklarımız korkuyor”

Şükriye Alp ise, “Birkaç gün evvel bir köpek oğluma da saldırdı. Kocam oğluma kaçmamasını söylemiş. Kaçtığı vakit saldırıyorlar. Yolumuzun üzerinde köpekler. Ondan sonra dün 6 tane burada ağaçların altındaydı. Çocuklarımız korkuyor. 6 tane köpek o denli olur mu?” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.