Devlet muhafazasındaki Muhammed tıp fakültesini kazandı

Adana’da devlet müdafaası altındaki 13-18 yaş aralığındaki çocukların barındığı Seyhan Çocuk Meskenleri Sitesi’nde ömrünü sürdüren 18 yaşındaki Muhammed Uğur, bu yıl girdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) kıymetli muvaffakiyet örneği göstererek Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı.

Adana Valisi Süleyman Elban, kendisini ziyaret eden Uğur’u toplumsal medya üzerinden birlikte fotoğraflarını paylaşarak tebrik etti.

Yakın vakitte üniversite kaydını yapmak için Giresun’a gidecek olan Uğur, hislerini DHA ile paylaştı.

Hedefine ulaştığı için çok memnun olduğunu belirten Uğur, bundan sonra daha çok çalışmaya devam edeceğini söyledi.

“Devletimiz çok hoş imkanlar verdi”

Devlet müdafaası altında hayatını sürdürürken ders çalışmakta hiç zorlanmadığını anlatan Muhammed Uğur, kendisine en âlâ imkanların sağlandığını belirtti.

Hedefinden bir an olsun vazgeçmediğini söyleyen Uğur, ”Bu süreçte yurt müdürümüz Mustafa Metin ve küme sorumlumuz Harun Akburak bana çalışmam için gerekli ortamı sağladı. Devletimiz çok hoş imkanlar verdi. Maksadı koyduğum birinci günden itibaren kaynak kitap, özel ders üzere eğitim alanında ne istersem yardımcı oldular. Adana’nın en âlâ etüt merkezlerinden birinde devletimizin dayanağıyla eğitim gördüm. Hocalarım çok dayanak oldu. Yaşadığımız kurumdaki psikolog, çalışanlar her vakit beni motive etti.” dedi.

“Ümitsiz vakayken en alttan en üste tırmanışımı gördüler”

Doktorluğu maddi tasalar nedeniyle değil insan sıhhatini düşündüğü için seçtiğini vurgulayan Uğur, “Yurdun yakınında bir hastane var. Orada bir hekimin hayatını kurtardığı hastanın yakınları tarafından aldığı yansılar beni çok etkiledi. O gün tabip olmaya karar verdim. Gayeme de emin adımlarla ulaşacağım. Yurttaki arkadaşlarıma rol model olduğumu düşünüyorum zira ümitsiz bir vakayken en alttan en üste tırmanışımı gördüler. Ellerinden geleni yaptıktan sonra devletimiz her türlü imkanı veriyor. Başta Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne, daha sonra Adana valimize, vilayet müdürümüze, yurt müdürümüze ve öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.