CNBC: Türkiye, Rus turistlerin favori yerlerinden biri

Türkiye, her mevsim yabancı turistlerin tatil destinasyonları ortasında birinci sıralarda yer almaya devam ediyor.

Tarihi dokusu ve kültürel varlıklarının yanı sıra denizleri ve kumsallarıyla tatilcilere eşsiz seçenekler sunan Türkiye’de her yıl olduğu üzere bu yıl da Rus turist yoğunluğu yaşandı.

Türkiye, Rus turistlerin destinasyonu olmayı sürdürüyor

CNBC, “Ruslar için tatiller eskisi üzere değil lakin yeniden de seçenekleri mevcut” başlıklı haberinde bu durumdan bahsetti.

Batı’nın uyguladığı kısıtlamalar ve vize yaptırımları nedeniyle Avrupa’ya gidemeyen Rus vatandaşları, istikametini Türkiye’ye çevirdi.

AB hava alanının kapatılması seyahati zorlaştırdı

Avrupa Birliği (AB) hava alanının Ukrayna savaşının başladığı şubat ayında Rus hava yollarına kapatılmasının da seyahat etmeyi zorlaştırdığına dikkat çekildi.

Haziran, temmuz ve ağustos aylarında birçok tatil destinasyonunun, Rus ziyaretçilere ait hissede 2019’a kıyasla değerli bir artış gördüğü kaydedildi.

Türkiye’de Rus tatilci sayısında artış

Söz konusu ülkeler listesinde Türkiye, Maldivler, Seyşeller ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin olduğu aktarıldı.

Haberde, “Bu ülkelerin birden fazla, savaştan evvel de Rus ziyaretçiler için popülerdi. 2019’da Rus turistlerin en çok ziyaret ettiği ülke Türkiye oldu.” denildi.

İlerleyen devirler için tahmin

Öte yandan Rus turistlerin seyahat etme imkanlarının ilerleyen periyotlarda savaş nedeniyle daha da kısıtlanabileceğine işaret edildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.