Cenk Tosun’dan Valerien İsmael’e övgü!

Beşiktaş, yeni dönem öncesi ikinci hazırlık maçında Çekya grubu Viktoria Plzen ile golsüz berabere kaldı. Müsabakanın akabinde siyah-beyazlı grubun golcü oyuncusu Cenk Tosun, açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş’a döndüğü için çok memnun olduğunu lisana getiren Cenk Tosun, “Yuvama döndüm, öncelikle onu söylemek istiyorum. Burada olduğum için çok memnunum. Maça gelecek olursak, kazanmayı hak eden, daha çok gol konumuna giren taraf bizdik. Fakat olmadı. Bunlar bizim için aslında antrenman maçları. Daha ikinci maçımız. Daha ligin başlamasına uzun bir müddet var. Onun için her maçta âlâ ve makus şeyleri çıkartıp, sonraki maçlarda daha düzgününü yapmak istiyoruz. Hocanın yeni bir sistemi var, onu oturtmaya çalışıyoruz. Kamp hoş geçiyor. Allah’a şükür şu ana kadar büyük bir sakatlık vermedik. Uygun dinlenip, burada son maçımızı oynayıp sonrasında İstanbul’a gideceğiz” sözlerini kullandı.

“BAZEN BEN BAZEN MULEKA VE WEGHORST ATACAK. ŞAMPİYONLUK BU TÜRLÜ GELECEK”

Muleka, Weghorst ve kendisinin farklı tipte forvet oyuncuları olduğuna dikkat çeken Cenk Tosun, “Hepimizin farklı tip forvetler olması, hocanın elini güçlendiriyor bana nazaran. Her taktiğe öbür forvetle çıkabilir. Ben bunu daha evvel söylemiştim. Benim atmadığım vakitlerde Muleka atacak, Weghorst atacak. Onların atmadığı vakit ben atacağım. Bu türlü şampiyonluk gelecek. 3’lü defans oynuyoruz. 3-5-2 şeklinde, çift forvet oynuyoruz. Hoş bir sistem. İdmanlarda, maçlarda onun üstüne çalışıyoruz. Hocanın istediklerini yapmaya çalışıyoruz. Harika Lig’in birinci maçına büsbütün hazır olma niyetindeyiz” diye konuştu.

“YÜZDE 100 HAZIR OLMADIĞIM İÇİN BU MAÇLAR BANA DÜZGÜN GELİYOR”

Hazırlık maçlarının kendisi için çok âlâ olduğunu belirten deneyimli golcü, “Şu an yeterliyim. Uzun müddettir maç oynamadım. Everton’da bazen oyuna giriyordum 5, 10 dakika. Lakin bunlar uzun mühletler değil. Artık iki maçta da 45’er dakika oynadım. Bu güzel bir şey. Yüzde 100 hazır olmadığım için bu maçlar bana düzgün geliyor. Bu türlü yavaş yavaş üstüne koyarak lige hazır olacağım. Şimdi kimse yüzde 100’ünde değil. İnşallah lige kadar oraya geliriz. 

“MODERN FUTBOL OYNATMAYA ÇALIŞAN HOCALARIN TÜRKİYE’YE GELMESİ BÜYÜK BİR AVANTAJ”

Çağdaş futbol oynatan teknik adamların Türkiye’ye gelmesinin büyük bir avantaj olduğunun altını çizen Cenk Tosun, kelamlarını şöyle noktaladı:

“Bizim için bu türlü çağdaş futbol oynatmaya çalışan hocaların Türkiye’ye gelmesi büyük bir avantaj. Artık o eski baştan çıkıp, çağdaş futbol oynatmak hoş bir şey. Doğal dönem içinde 3’lüyü oturtmak çok kolay değil. Lakin dönem başı bunun için gerçek bir mühlet. Dediğim üzere ligin başlamasına uzun bir müddet var. O vakte kadar yüzde yüz hazır oluruz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.