‘Bu dava bizim değil memleket meselesi’

CHP Genel Lider Yardımcısı Veli Ağbaba, Silivri Cezaevi’nde bulunan Seyahat tutuklularını ziyaret etti, bildirileri paylaştı.

Seyahat tutukluları Ağbaba’ya şunları söyledi:

Osman Kavala: Hukuka karşıt kanıtlarla tutuklandık. Hukuk olsaydı bu karar verilmezdi. AİHM, makul kuşku bulunmadığına karar verdi. Malesef  siyasi bir karar verildi. Öteki bir şey de beklemiyorduk. Yargıçlar de siyasi. Biri AKP milletvekili adayı biri de Enis Berberoğlu davasında AYM kararını yerine getirmeyen yargıç.

TEK HAKKIMIZ 1 SAAT SPOR

Hakan Altınay: Ben ABD’nin green kartını iade etmiş biriyim. ABD’nin en değerli kurumlarında çalıştım ve ülkeme döndüm, diğer bir ülkenin vatandaşı olmayı hiç düşünmedim. Seyahat aksiyonları sırasında yoktum, yurt dışındaydım. Suçlanacaksam Seyahat’e katılmadığım için suçlanabilirim. Bu dava kin nefret ile insanlığın uğraşı.  Konfüçyus’a en değerli üç şey nedir diye sorulduğunda “Gıda, güvenlik ve güven” diyor. Hangisinden vazgeçmezsin diyorlar, ‘Güven’ diyor. Bu tıp davalar inancı yok ediyor.

Tayfun Kahraman: Kamuoyu takviyesinden ötürü onur duyuyoruz. Yalnız olmadığımızı görüyoruz. Kin ve nefrete karşı memleketi ve demokrasiyi savunuyoruz. Dayak yiyerek darbe yapmaya çalışanlar olarak dünyada birinciyiz. Bizim elimizde silah yok, hiçbir şey yok. Bizi seyahat dövdüler ancak biz darbe yapmaya çalışmışız. Burada tek hakkımız bir saat spor yapmak.

Can Atalay: Bu dava bizimle ilgili değil, memleket problemi. Demokrasi mi kardeşlik mi kazanacak yoksa savaş ve hukuksuzluk mu?

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.