Binance, Bu 6 Altcoin İçin Önemli Duyurular Yaptı!

Kripto paraların günlük ticaret hacmi açısından en büyük kripto borsası olan Binance, çeşitli projelere yönelik yeni duyurular yaptı. Borsa, “kredi”, “çapraz marjin”, “Innovation Zone” alanlarına yeni eklemeler gerçekleştirdi. İşte detaylar…

Biance, SPELL’i ekliyor

Bugün sabah saatlerinde yaptığı duyurusunda SPELL’i Binance Loans platformuna teminat varlığı olarak eklediğini açıkladı.  Loans (kredi), desteklenen kripto varlıkları, faiz oranları, teminat varlıkları ve piyasa koşullarına ve dahili risk yönetimine dayalı olarak maksimum ödünç verilebilir limitler için çok çeşitli seçenekler sunar. Borsanın açıklamasına göre Binance Loans, rekabetçi faiz oranları ile çok çeşitli ödünç verilebilir ve teminatlı kripto varlıkları sunmakta.

Cross-margin hizmeti artık bu üç altcoin için geçerli olacak

Diğer yandan borsa, cross-margin’de (çapraz marjin) yeni ödünç alınabilir varlıklar olarak FIO, IMX ve SPELL’i ekledi. Söz konusu kripto paraların cross-margin olarak işleme alınacağı çiftler ise aşağıdaki şekilde:

  • FIO/BUSD, FIO/USDT, IMX/BUSD, IMX/USDT, SPELL/BUSD, SPELL/USDT

Marj ticareti, üçüncü bir tarafça sağlanan fonları kullanarak varlık ticareti yapma yöntemidir. Normal alım satım hesaplarıyla karşılaştırıldığında, marj hesapları, yatırımcıların daha fazla sermayeye erişmelerini sağlar. Ayrıca pozisyonlarından yararlanmalarına olanak tanır. Esasen, marj ticareti, traderların başarılı alım satımlarda daha büyük kârlar elde edebilmeleri için alım satım sonuçlarını güçlendirir. Alım satım sonuçlarını genişletme yeteneği, marj alım satımını özellikle düşük volatiliteli piyasalarda, özellikle uluslararası Forex piyasasında popüler hale getirir. Yine de, marj ticareti hisse senedi, emtia ve kripto para piyasalarında da kullanılmaktadır.

Binance, Innovation Zone’a eklemeler yaptı

Daha önce de bildirdiğimiz üzere borsa, Stargate’i (STG) Innovation Zone alanına eklediğini duyurdu. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere bu durum, STG’nin fiyatının yüzde 50 üzerinde yükseliş yaşamasına neden oldu. Stargate, cross-chain köprü protokolüdür. Binance’in STG’yi spot ticarete henüz açmamasının arkasında, coin’in hala volatil olarak görülmesi yer alıyor.

Innovation Zone, kullanıcıların daha yüksek volatiliteye sahip olması ve diğer tokenlardan daha yüksek risk oluşturması muhtemel yeni, yenilikçi tokenları takas edebildiği özel bir ticaret bölgesidir. Innovation Zone’da işlem yapmadan önce, tüm kullanıcıların bu alanın ne gibi riskler taşıdığını anladığına dair bir sayfayı ziyaret etmesi gerekmekte. Ayrıca bu bölgede, ticaret çiftleri üzerinde herhangi bir ticaret kısıtlaması yok.

Referans kampanyalarında yenilik

Ayrıca borsa, arkadaşlarını Binance’e katılmaya davet eden kullanıcılara 100 Tether (USDT) kadar işlem ücreti indirimi sağladığını açıkladı. Ayrıca, her biri 200 BUSD değerinde ek hediye kartları da kullanıcılara sağlanabilmekte.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.