1 milyar saat izlenen Stranger Things de Netflix’i kurtaramıyor

Popüler bilimkurgu dizisi “Stranger Things”, 4. dönemiyle yarattığı büyük tesire karşın dijital yayın platformu Netflix’i kurtaramadı.

Netflix’te yayınlanan ve son dönemiyle 1,15 milyar saatin üzerinde izlenen “Stranger Things”in varlığı kısa müddetli bir güzelleşme tesiri gösterdi, platformun payları yüzde 70 düştü.

Dördüncü dönem şimdiye kadarki en çok izlenen ikinci Netflix dönemi oldu. Dizi ayrıyeten 91 ülkede platformun En Güzel 10 listesinde 1 numaraya ulaştı.

Ancak analistler, Netflix’in hala “geçiş halindeki bir işletme” olduğu konusunda uyarıyor. Şirket, rekor seviyede yüksek enflasyon oranlarının ve Amazon, Apple ve Disney+’ın sert rekabetinin körüklediği “bastırılmış” abone büyümesiyle çaba ediyor.

Netflix, birinci çeyreğin sonunda 200 bin abone kaybetti ve şirketin kıymetini yaklaşık yüzde 70 oranında küçülttü. Ayrıyeten, ikinci çeyreğin sonuna kadar 2 milyon abone daha kaybetmeyi beklediğini açıkladı.

UZMANLAR: “BEKLEMEYE DEVAM”

Platform ayrıyeten, zayıf pay senedi fiyatıyla boğuşurken toplamda 450’den fazla çalışanını işten çıkardı. Netflix payı Ocak 2022’de 600 doların üzerinde bir bedele sahipti, lakin salı öğlenden sonra 183 dolardan süreç gördü.

Piper Sandler’ın yöneticisi ve kıdemli araştırma analisti Thomas Champion, Netflix’in, yatırımcıların izlemesi fakat şimdi satın almaması gereken bir şirket olduğunu söyledi.

Champion, 13.000’den fazla kullanıcıyla platformu “coşturan” “Stranger Things”in son döneminin “iyimserlik” için bir neden gösterdiğini lakin dijital yayın devinin şimdi toparladığı manasına gelmediğini açıkladı.

 

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.